Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezeket a halakat lehet együtt...

Ezeket a halakat lehet együtt tartani 110 literes akváriumban?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok, úgyhogy a bunkó megjegyzésektől kíméljetek.

Sziámi harcoshal: 1 hím, 2 nőstény

Panda páncélosharcsa 5 db

Kolumbia lazac 6 db

Törpe pettyes kalászhal 6db

Türkizcsíkű törperazbóra 6 db

Kolibrihal 6 db


2015. nov. 13. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kihagyod a sziámit és jó a szűrésed akkor működhet a dolog.A sziámi nem való közös akváriumba, lazacok akár csipkedhetik is. Mivel fogod szűrni?
2015. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még nincs meg semmilyen felszerlés, még csak a tervezési fázisban tartok és, mint mondtam, abszolút kezdő vagyok, úgyhogy ezzel kapcsolatban szívesen fogadom a tanácsot.
2015. nov. 13. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőtől nem vészesen szar összeállítás, de sok is, kevés is és nem is feltétlenül kompatibilis mind. Az ördög, mint mindig, a részletekben van, kezdőként te még nem éreztél erre rá.


- Sziámi harcos: sokan szokták őket ilyen arányban tartani, de én nem keverném a nemeket. Ha rögtön nem is verik agyon egymást, stresszt okoz. Olyan szempontból nem valók társas akváriumba, hogy a hímek gyönyörű, hosszú úszói szinte könyörögnek, hogy csipkedje már meg őket valaki úgy jó alaposan.

- Panda páncélos: bár sok mindent kibír, valamennyivel hűvösebb víz az optimálisabb számára, mint a bettának.

- Kolibrihal: ezek is sok mindent kibírnak, de a számukra optimális hőmérséklet JÓVAL a bettának szükséges hőmérséklet alatt van.

- Kolumbiai lazac: csipkedős. Nagyobb csapattal (10+ hal) mérsékelhető a csipkedés, de hosszú uszonyú halak mellé nem ajánlaném.

- Törpe pettyes kalászhal: dettó. Náluk ráadásul érdemes a nemek arányára is ügyelni, 1 hímre legalább 1, de inkább több nőstény jusson, ugyanis a hímek vagy egymással civakodnak vagy udvarolnak. Könnyen stresszes lehet a helyzet. Kalászhalakból érdemes a minimum 6-nál nagyobb csapatot tartani, azzal is oszlik az egy egyedre eső negatív figyelem. (Ilyenem volt, könnyen tartható, szórakoztató halacskák, viszont nagyon aktívak.)

- Türkizcsíkű törperazbóra (Ilyen most van.) Na, őrájuk aztán végképp nem vonatkozik a minimum 6 egyed/csapat szabály. Minél kisebb egy hal, annál nagyobb csapatban érzik jól magukat, ezek meg akkorák, mint az ember szempillája és nem sokkal vastagabbak. 12, minimum. A méretük olyan szempontból is gondot okozhat, hogy a halak nem válogatósak, megesznek mindent, ami a szájukon befér. Egy maximum 16 miliméteres halacska bizony elég falatnyi méretű. (Saját példa: a bettám 2 napig kergette őket folyamatosan, mire rájött, hogy lehet mégsem vacsorára szántam őket. Azóta teljes béke van. Viszont egy nem fátyolos úszós hal simán utolérné és megenné őket. Én is csak azért mertem összerakni őket, mert van egy üres 40 literesem, bármikor szét tudom szedni őket, ha gond van.)


Ami sok: az össz egyedszám és a fajtaszám.

Ami kevés: igen 6 db a minimum. A maximum egyedszámot viszont az akvárium mérete, szűrése és a józan ész határozza meg. A legtöbb csapathal minél nagyobb csapatban van, annál jobban érzi magát. Minél jobban érzik magukat, annál természetesebb viselkedést mutatnak, annál erősebb a színezetük, így annál boldogabb a gazdájuk is.

Azt javaslom, egyszerűsíts! Gondold át, hogy melyik fajtát/fajtákat szeretnéd a legjobban, igazítsd hozzájuk az igényeikhez az akvárium többi lakóját. Kezdőnek nem ajánlanám, hogy 3 fajtánál többet tartson, minél több fajt tartasz, annál macerásabb mindegyiknek maradéktalanul kielégíteni az igényeit. (Tudom, kezdő vagy és hirtelen, egyszerre szeretnél mindent megtapasztalni. De nem véletlenül mondják azt, hogy a türelem az akvarista egyik legfőbb erénye :P Nekem is van 4-5 kívánságlistás halam, alig várom, hogy tarthassam őket, pedig imádom a mostaniakat is. Hülye egy érzés.)


Azt viszont tényleg leírhatnád, hogy milyen szűrőd van/lesz, mert nagyban meghatározza, hogy mennyi halat tarthatsz az akváriumodban.

2015. nov. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!