Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy max.100 literes akváriumba...

Egy max.100 literes akváriumban milyen halakat lehet együtt tartani? Mire lesz szükség a halak jóltartásához?

Figyelt kérdés

Utána néztem a dolgoknak, és ezek a halak tetszenek: szivárványos guppi, papagájplatti, kakadu törpesügér, pillangó törpesügér, szalagos fogasponty, bolíviai törpesügér, törpe pettyes kalászhal, törpe mézszínű kalászhal, kolibrihal, tanganyika-tavi citromsügér. De nem tudom, ezek a fajok közül melyeket lehet együtt tartani?! És milyen növényeket lehet betenni melléjük?

Mi kell egy akváriumban a biológiai egyensúlyhoz?



2015. aug. 20. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

De cuki vagy! :)

Várj, előbb elmegyek a csokifesztiválra, aztán ha hazajöttem, majd leírok neked ide egy 350 oldalas könyvet.

De nem ígérem!

2015. aug. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"biológiai egyensúly"


A halak vizelnek, ürítenek, és a kopoltyújukon is ammóniát választanak ki, ami számukra mérgező.

1 kell egy víztömeg ami tárolja az ammóniát, túltelepített akváriumoknál hiába van jó a biológiai szűrés, az etetés utáni megugró ammónia szint galibát okoz.

2 kell egy víztömeghez, a halak fajtájához, a víztömeg nagyságához igazított szűrőfelület, mellé az akvárium jellegéhez igazított keringés, vízforgatás, ami egyben oxigén beoldás is, dús növényzethez, sok tereptárgyhoz erősebb keringés kell.

3 kell egy szakszerű gondozás, ami nem tesz kárt a kialakult biológiai szűrésben, amit baktériumok, micro organizmusok végeznek, szűrőtisztítás, részleges vízcsere, használt adalékok, tiltott szerek.


Halak, vannak kényes halak, amik már alacsony ammónia szintet sem tolerálnak, erős biológiai szűrés kell hozzájuk, némelyikhez lágy víz is dukál, tipikus példa rá a lágy vizes sügerek, ne legyenek a kezdő gárdában, és érett akváriumba maradnak életben, ami minden szempontból flottul üzemel, területvédők, sok közülük ás, mozgatja az aljzatot, haladó szint a tartásuk.

Példa népszerű a pillangó törpesügér, de kevés akváriumba marad 1 évnél tovább életben.


Kemény vizes terület védő sügerek, erős szűrés kell a gyors anyagcsere miatt, nem tarthatóak trópusi halakkal, agresszivek.


Rajhalak, nagy csapatban szépek, kár roncsolni az összképet más halfajjal, ők egy darab mozgó egész, ha nincs más halfaj ami zavarja őket a rajmozásban.


Eleven szülök, számítani kell a szaporulatra, ezért inkább csak hímek, bírják a csapvizet, kezdőknek ajánlottak, de azért ők is elpusztulnak ha nem jó a gondozás, szűrés, nálad a platti, guppi a felsorolásból, nem rajhalak, nem mozognak csapatban.


Növényzet, a fényerőhöz kell igazítani, a fényforrás wattszáma osztva az akvárium literével, példa 18/100 akkor az 0.18 ez igen gyenge fényerő, csak árnyéktűrő növények maradnak meg és a vízfelszínen levők, 0.48 jön ki ez közepes fényerő, sok növény megmarad, tág a választható növényfajlista is.

2015. aug. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szorosan kapcsolódik egy akváriumban mindenhez minden, az egyensúlyhoz sokan választják a részleges vízcsere mellé a növényzetet.


Nitrogén körforgásnak is nevezik, van képes ábrázolás is egy rakás a neten: [link]


Példa berendezed az akváriumot, feltöltöd vízzel, beindítod a szűrődet, naponta szórsz egy csipet halkaját, hogy elszaporodjanak a baktériumok, vársz 3-4 hetet, majd jöhetnek a halak, fajonként, beülteted a növényeket: [link]


A halak adnak nitrátot, foszfátot, amihez adsz egy kiegészítő növénytápot, ami nitrát, foszfát mentes.


A növények nőnek, ha nincs sok hal akkor az alga sem jelent nagy küzdelmet: [link]


A halak trágyáznak, a növények nőnek, fintorgatod az akvát, metszel, rendezgeted, ez hetente pár perc.


Ha mindent sikerül eltalálni, akkor létrehozhatsz egy nagyfokú öntisztulással, kevés vízcserével, algaprobléma nélkül sok, sok évig üzemelő akvát, aminél fel van használva a halak szennyezése.


Létre tudsz hozni egy pici ökoszisztémát, ami a lakás dísze: [link]



A kellékeken sok múlik, sokat kell olvasni, vagy jó sokat kérdezni!

2015. aug. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2015. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. aug. 27. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!