Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van három nagy és négy kis...

Van három nagy és négy kis halacsám és ők egy negyven cm mély száztizenöt cm széles tóban vannak ti hogy teleltetnétek őket per hogy kell őket teleltetni?

Figyelt kérdés
2015. nov. 15. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem 40 cm nem alkalmas teleltetésre.


Valahova be kéne vinni őket, ahol azért van vagy 10 fok minimum, nagy műanyag ládákban erős szűrés mellett kibírják.

2015. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Páromék tava kb 2x3 méteres és másfél méter mély.

Az alján van némi iszap. 3x kaptak ajándékba aranyhalakat, de azok minden télen kidöglöttek. Következő nyáron már nem lehetett őket látni.

Viszont van benne sok ezüstkárász, amik szaporodnak, és nem fagynak ki.

2015. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Semmiképp nem hagyhatod őket ekkora vízben mert az egész tavacska befagy. Kell egy szűrővel levegőztetővel esetleg fűtéssel ellátott tartály, használt akvárium vagy bármi amiben kitelelnek fedett helyen. A méretét nem tudom megmondani mert írtad mekkora és milyen halak. Ahogy a kolléga írta minimum 10-15 fok kell legyen, ha hidegvízi halak is. A heti 30-40%-os vízcsere is fontos, erre is be kell rendezkedned, kell egy nagyobb víztartó edény amiben az akvárium vízével azonos hőfokú vizet tárolhatsz.
2015. nov. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
A második hozzászólónak, vegyetek egy befagyást gátló jégmentesítőt, ha nincs áram a közelben a mechanikus is jobb a semminél. Szerintem a 1,5 méter elég mély valószínűleg az oxigénhiány végzett velük, a kárászok viszont jól viselik ezt is.
2015. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!