Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kergeti a gurámi az...

Miért kergeti a gurámi az egyik neonhalat és a díszmárnát?

Figyelt kérdés
Ma vettem 2 gurámit az egyik szép csendesen megvan magának úszkál szépen,de van egy sötétebb színű,aki már 1 órája (vagy több) kergeti az egyik díszmárnát,meg néha a kis neonhalat. Próbáltam,hogy adok neki enni, de a kaját is elkapkodta mindenki elől, és miután elfogyott a kaja ugyanúgy kergetőzött tovább.. szerintetek mi lehet ennek az oka? Kicsit zavaró, féltem a kis halakat.

2015. nov. 23. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A gurámik területvédő halak, ha úgy érzik, hogy a másik hal behatolt a területükre, bizony nekitámadnak és elkergetik. Lehet hogy te egy igazán vad halat fogtál ki, vagy csak az áttelepítéssel járó stressz miatt agresszív de az is okozhatja ha túl kicsi helyük van. Pontosan leírhatnád, hogy mekkora akváriumban milyen és mennyi halad van.

2015. nov. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a válaszod! 24 literes akvárium, elég kicsi. Új telepítés. Van 3 neonhalam, 2 díszmárna, 1 db sziámi harcoshal és a 2 db gurámi. Egyikkel sincs baj mindenki elúszkál magának csak ez a sötétebb színű kergeti folyton szegényt.. A boltban ahol vettük azt mondták lehet őket együtt tartani,ők ajánlották,de nekem így ez valahogy akkor sem tetszik
2015. nov. 23. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Én gurámim kinyírta az összes neon halat -.- Húgomnak is volt egy akváriuma neki is volt egy guramija az is kinyírta az összest neont.
2015. nov. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

24 literes akváriumban ezeket a halakat külön-külön sem szabadna tartani, nemhogy együtt. (Kivéve egy darab sziámi harcost).

Vagy vegyél egy normális méretű akváriumot (ezeknek a halaknak legalább 100-120 litereset), vagy vidd vissza a halakat a sziámi kivételével.

Sajnos így szinte biztos, hogy el fognak pusztulni.

Itt rákereshetsz a halaid igényeire: [link] rögtön meg fogod látni, hogy itt komoly gondok vannak sajnos.

2015. nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hajajj, ez így katasztrofális.


Azt javaslom, hogy kapd elő a vízcserés (tiszta, vegyszermentes, csak halas dolgoknak fenntartott) vödröket és folpakkot elő:

* a két gurámit kiveszed, lassan átakklimatizálod a őket egy-egy vödörbe, befeded őket folpakkal, mert ugranak

* az egész hóbelevancot holnap visszaviszed a kereskedésbe és egy finom és nőies mozdulattal ráborítod annak a baromnak a fejére, aki ezt eladta neked

* utána meg beülsz a sarokba, és apró-pici darabokra szégyelled magad, amiért nem tájékozódtál élő állat vásárlása előtt.


A magyar törvények értelmében ugyanis 30 liter űrtartalom alatt tilos gerinces állat felnőtt példányát tartani. Az ilyen pici akváriumok ivadéknevelőnek vagy garnélás akváriumnak jók, de annak nagyon.

De 30 literben is csak 1 betta vagy 1 csapat nanohal ( [link] fér el.


Nagy vonalakban:

* a neonoknak 80 cm kiúszótér kellene és még vagy 10 haver, mert csapatban érzi jól magát.

* a márna, fajtól függően valami hasonlót igényel

* gurámi szintén fajtól függ, de a kisebbjét 60, a nagyobbját 120 liter felett lehet tartani. Területőrző halak, ilyen kis helyen egymással is verekszenek

* és lazán agyon verik a bettát.

Pontos információt a halaidról innen: [link] és innen: [link] tudsz szerezni.

De ezt sem ártana átnyálaznod: [link]


Az a baj, hogy aki ilyen hibát vét, annál az akvárium bejáratása azaz a szűrőbacik becsalogatása is kimarad. Tehát nem túloztam, tényleg érdemes lenne visszavinned az összes haladat a boltba, mert így egyenes út vezet ahhoz, hogy a saját ürülékük mérgezze meg őket. Az ürülékükben található és a légzésük melléktermékeként ammónia képződik, ami rettentően mérgező a halak számára. Egy jól működő akváriumban ezt a szűrőbacik lebontják kevésbé mérgező vegyületekké, amelyeket az akvarista, rendszeres részleges vízcserékkel eltávolít.

2015. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a boltosra ne hallgass. Vagy nem ért hozzá (gyakori eset), vagy ha ért is, neki az a jó, ha gyakran pusztulnak a halaid, mert akkor majd mész újakat venni.
2015. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon nem hangzik jól, kaptam az akváriumot,a halakkal együtt, úgyhogy nem értettem nagyon az ilyenekhez itt interneten olvasgattam alap dolgokat meg az eladó tájékoztatta azt a személyt akitől kaptam,és elvileg a boltban is ezek egy akvariumból lettek kiszedve. köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 23. 21:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor ebben az akváriumban hány db és milyen halat érdemes tartani?
2015. nov. 23. 21:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Elvileg semmilyet. 30 litertől kisebb akváriumba tilos halat tartani. Gyakorlatba 1 db hím betta.
2015. nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!