Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy menthetném meg a halam?

Hogy menthetném meg a halam?

Figyelt kérdés
még régebben született pár kisguppi, de csak 4-en maradtak életben, és most az egyik elég rosszul van,elvesztette az egyensúlyát és összehúzta az uszonyait... néha ha megpiszkálom akkor még úszik egy kicsit majd leáll és elsüllyed... tudom h "csak egy hal" meg minden de akkor is egy él, és joga is van élni és nem szeretném ha meghalna, van esetleg valami gyógyszer szerűség v akármi ilyenre? és légyszíves ne kezdjen el senki sem arról beszélni h ezt a halat mennyire le kéne sz@rni, mert nem fogom! a válaszokat előre is köszönöm
2015. nov. 29. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Izéé.Én segíteni nem tudok,csak azt akarom mondani,hogy tetszik a gondolkozásod,mert ő is egy élőlény,és joga van élni!
2015. nov. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi :) reméltem h vannak még ilyen emberek akik emiatt nem csak lehurrogni tudnak, tényleg köszi :)
2015. nov. 29. 18:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én szívesen segítek, ha leírsz pár részletet a tartási körülményekről: mekkora akvárium, mennyi és milyen halak vannak benne, pontosan milyen a szűrőd. Kezdetnek ennyi
2015. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát ugye mint írtam 4 guppi an egy kb 8 l-es akváriumban és azt sajnos nem tudom milyen a szűrő :/
2015. nov. 29. 18:47
 5/8 anonim ***** válasza:

8 literes akvárium alkalmatlan haltartásra.

Gyógyszer: Szükséges életfeltételek megteremtése.

2015. nov. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
már ne is haragudj de 4 kis guppiról van szó!!! 4 KIS guppiról... még csak el sem érték a max méretüket.. am sem mondtam h felnőtt korukban is ebben hagynám őket... de még kicsik
2015. nov. 29. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Szűrő legalább van? Mert ha az sincs akkor tényleg felesleges bajlódni velük, folyamatosan betegek lesznek a rossz tartási körülmények, vízminőség miatt.
2015. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szép gondolat ez az élőlény és ne hagyjuk meghalni... de ha alkalmatlan az életre: beteg, sérült, torz akkor szerintem nem kéne erőltetni. Ok, kishalak, de mennyire? Ha már látod rajta a bajt kb. megvan 1 cm-es, akkor viszont már mehet a nagyok közé ha vannak, ha nincsenek akkor pedig mész és veszel egy minimum 30 literes akváriumot, megfelelő méretű szűrővel és fűtővel, berendezed és abba mennek a halak. Amíg nincsenek meg a megfelelő körülmények addig hiába is próbálsz bármit tenni.

Nekem is volt egyszer egy beteg guppim. Lány volt, szép kék színű uszonyokkal. Szegény miután 6 éves lett nagyon leépült, nem olyan soká meg is halt... valami az úszóhólyagjával történhetett, de nem adagoltam neki mindenféle izét. Inkább hagytam, hogy elússzon az égi vizekre.

2015. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!