Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért zavaros a viz?

Miért zavaros a viz?

Figyelt kérdés
112 literes elevenszülős kicsit sózot akvarium, 36w os lampa, sok növény, atman cf-600as kulsőszurő, vilagitas napi 10-11 orat megy, ozmoval lagyitom a vizet, gyogyszerek: vizelőkészitő, hasznos baci, algairto, folyekon co2, es most hasznaltam a tetra medica-t mert darakoros lett az egyik új mollym.

2015. dec. 2. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem csodálom ,h darakóros lett. A lágy víz stresszeli az elevenszülőket , mert kemény lúgos vizet igényelnek. Te is képbe vagy a halaid igényeivel...
2015. dec. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Meg algairtót is felesleges használni, több kárt okoz. Nem ártana utánaolvasnod, h mit miért öntünk a vízhez, a baktérium kultúra is új akvárium indításnál hasznos, ami okozhatja a víz zavarosodását. TEhát azt is teljesen feleslegesen használod, te vagy a díszhalkereskedők álma, minden szart rád tudnak sózni...
2015. dec. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A folyékony co2 is fölösleges ennyi fény mellett.
2015. dec. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ketlem hogy 22es kemenysegu vizet nem kene lagyitani -.- meg mindig nem kaptam valaszt hogy mik okozhatjak.
2015. dec. 2. 10:40
 5/14 A kérdező kommentje:
Te meg nem vagy tisztiba magyarorszagon a vizkemenyseggel.(15 folott mar kemeny vizrol beszelunk) Igen enis tudom hogy a kemeny vizet szeretik De ha a 22 kemenysegu vizet leviszem 15 re szerintem az megis jobb. Átlagban 2-3evet el egy halam szoval nem gondolom hogy rosszul csinalom amit csinalok.es akkor legyelszives a kerdesemre valaszolj:)
2015. dec. 2. 10:51
 6/14 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy milyen kemény, ha az jó a halaidnak, az elevenszülőknek keményebb víz kell.

Mikor lett zavaros a víz? A folyékony baktériumkultúra átmenetileg zavarossá teszi a vizet, éppúgy, mint egyes gyógyszerek is. Az említett gyógyszert nem ismerem, de simán lehet, hogy az okozza.


Csak segítő szándékkal írták, hogy ezeket a szereket felesleges állandóan használni. Ha kialakult a biológiai egyensúly, akkor nem kell már baktériumkultúra. HZa gyógyszerezed a vizet, jó eséllyel kinyírod a szűrőbaktériumaidat, szóval amíg használod, szintén felesleges a baktériumkultúra. Inkább majd kezelés után adagold pár napig, azzal gyorsítod a biológiai egyensúly regenerálódását.


Algairtót csak akkor használj, ha algásodsz, de ezzel párhuzamosan jól látható növényi fejlődést is tapasztalsz. A legtöbb algaírtó sem jó a vizednek.


0.32W/liter fényed van, a folyékony co2 tényleg csak pénzkidobás.


A vízelőkészítővel semmi gondot nem okozol, de ha 1 napig pihenteted a cserevizedet, akkor szintén felesleges adagolni.

2015. dec. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Amúgy te tipikusan az a kérdező vagy, aki leírja a problémáját és neki nem szimpatikus válasz esetén betámadja a válaszolókat.


A többi segítségre/tanácsra szoruló pedig nem érti, hogy miért nem kap választ a kérdéseire.


Tudod, a hozzád hasonló kérdezők elveszik a potenciális válaszolók kedvét attól, hogy leírják gondolataidat. Én most megtettem az előző válaszban, remélem tudtam segíteni.

2015. dec. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*gondolataikat
2015. dec. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A guppi simán jól elvan 30 nk keménységű vízbe is szóval továbbra se ártana, h ha utánanéznél a halaid igényeinek... Mellesleg a savas vizet se szeretik, 7 ph-nál kisebb értékű víz nem megfelelő számukra. Gondolom tudod, hogy az alapból 7-8 ph-s csapvizet mennyire viszed le a vízlágyítással...

Mellesleg még a kérdésre is válaszoltam, a "hasznos" baci simán okozhatja a zavaros vizet, mikor használtad legutoljára? Nem ártana a válaszokat is elolvasnod...

2015. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem azért érdekelne, hogy melyik Tetra Medica terméket használtad (több is van) és mi az aktív hatóanyaga. Ha eddig nem volt gond, most meg bezavarosodott a vized, könnyen meglehet, hogy az kavart be.
2015. dec. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!