Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért zavaros a viz?

Miért zavaros a viz?

Figyelt kérdés
112 literes elevenszülős kicsit sózot akvarium, 36w os lampa, sok növény, atman cf-600as kulsőszurő, vilagitas napi 10-11 orat megy, ozmoval lagyitom a vizet, gyogyszerek: vizelőkészitő, hasznos baci, algairto, folyekon co2, es most hasznaltam a tetra medica-t mert darakoros lett az egyik új mollym.

2015. dec. 2. 09:06
1 2
 11/14 Platypus ***** válasza:
Ha a kérdező 15-ösre lágyítja le a vizét, akkor kábé pont ugyanolyan lehet, mint az átlagos magyar csapvíz. Se pH, se keménység szempontjából nem rossz az elevenszülőknek. Az ilyen még bőven lúgos. Az igaz, hogy fölösleges, az eredeti is jó, de nem ez okozza a problémákat. Sokkal inkább a darakórra adott gyógyszer lehet a ludas. Kiirtotta a biológiai szűrést, esetleg még egy kis túletetés is történhetett, és kész egy infuzória robbanás a vízben.
2015. dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne utolsó? Én úgy tapasztaltam,h a csapvíz keménységtől függetlenül 7-8 ph közötti értéken mozog. Na most ha a 7,5 ph 20 nk-s vizet leviszem 15 nk-ra akkor szerintem a ph könnyen lemehet 7 ph alá, mivel a desztvíz savas kémhatású, így nem ugyanazt a 15 nk-s vizet kapjuk mint a csapból folyó 15 nk-s vizet, szerintem. Javíts ki ha tévedek.
2015. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Platypus ***** válasza:
Hű de boldog lennék egy 7-es kémhatású csapvíztől... Ehhez nagyon minimális KH lehet csak a vízben. De Magyarországon kábé sehol sem folyik 7,5-nél kisebb pH-jú víz a csapból, és az átlag inkább a 8. Amíg nem lesz egészségtelenül alacsony a KH, addig a pH miatt sem kell aggódni. És egy természetes 22nk-s víz tartalmaz annyi karbonátot, hogy még a fele is bőven lúgos víz legyen. Adott helyzetben mondjuk továbbra is felesleges a lágyítás, de a halak veszélyeztetésétől messze van.
2015. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Értem, ksözi.
2015. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!