Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Diszkoszhalat mivel tarsitsam?

Diszkoszhalat mivel tarsitsam?

Figyelt kérdés
112les aksiban szeretnek tartani EGY PAR (2) diszkoszhalat, nem feltetlenul tenyesztes celjabol. Tudom hogy csoportos halak de egyreszt kicsi lenne a hely tobbnek, masreszt draga, harmadreszt nekem jobban tetszik 2 mint 5. Igy tudom biztositani nekik az atlag 50l/hal helyet. A szuro 900l/h teljesitmenyu, >200l-re van kiadva. Tudom hogy melegigenyes fajok illenek melle, vorosneon, vorosfeju pontylazac, vorosuszoju pontylazac, sterbai cory. Tennek melle 8 sterbait es 1-2fajta masat de nem tudom milyent. Tudnatok meg adni tippeket hogy mit lehet melleje tenni mellejuk? Most vettem az akit, a napokba berendezem, sotet aljzat, sotet hatter mindenhol azt olvastam hogy azt szeretik, 2neonos. 28fokos viz eleg vagy tegyem 29re? Dekoracionak gyokereket szeretnek. A ph tesztelesere mit ajanlotok milyen idokozonkent hasznaljam? Vizcsere 2-2,5hetente 40l? Milyen tapot ajanlotok? Milyen idokozonkent adjak nekik elo eleseget, azt olvastam hogy "hizlal" az elo kaja,inkabb ritkabban (heti1) adjam.

2015. dec. 3. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
112 literbe???? Nagyon gyorsan felejtsd el. Milyen 50 liter/ hal? Ez egy marhaság. LEgalább 500 literes akvárium kell a tartásukhoz. A diszkoszhal tartása nem oclsó mulatság, nem vagy még felkészülve se anyagilag se tudás ügyileg a halak tartására.
2015. dec. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Facebookon lépj be a diszkoszos csoportba és olvasgass,tanulj, de ezt a kérdést nehogy kiírd mert körberöhögnek.
2015. dec. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tarthatsz két diszkoszt ekkora akváriumban, de még egyet se. Szerintem felejtsd el. Ha nincs elég pénzed, akkor hanyagold a dolgot.
2015. dec. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én 5 cm akváriumban tartok 3 ien halat more semmi gond :)
2015. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondjatok meg hogy hogy kell tartani 1 diszkosz part? Amugy az ar: tok mindegy hogy az a ketto 30€/db vagy 130€/db en ugy sem szeretnek tobbet. A bettam is parban van. Nekem kimondottan tetszik igy, egy par kulonleges megjenesu hal es egy csapat masik.
2015. dec. 4. 13:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. A diszkoszt nem párba tartják. A kivált ikrázó párt veszik ki a csapatból és teszik át egy ívató 300 literes körüli akváriumba. Az mind1 h neked hogy tetszik, ezek a halak a természetbe is csapata élnek, a betták nem.
2015. dec. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De mind1 mert nem lesznek nálad hosszú életűek, ha már ezen spórolni akarsz. Brutál szűrés, r.o. omózis készülék kell a tartásukhoz, tehát nagyon költséges dolog. Akinek nem telik ár az tartson más halat, nem kötelező senkinek.
2015. dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
* nem telik rá
2015. dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
En nem ertem, azt mondta egy volt tenyeszto ismorosom hogy lehet, es nem azer mert tole veszem, vennem tole de mar nem foglalkozik vele. Ugy mondta Hogy vegyek 4et kicsit s a mar osszeallt part tartsam majd meg, s a tobbit o majd atveszi. Rettenetes hogy probal az ember neten utanaolvasni kap egy marek informaciot, ir ide hogy tobbet tudjon es mindenki mast mond, ha egyaltalan mond valami hasznalhatot.
2015. dec. 4. 14:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne nekem higgy, hanem nekik:


[link]


Lépj be és kérd ki a véleményüket az ötletedről.

2015. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!