Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lesz a ponttyal télen?

Mi lesz a ponttyal télen?

Figyelt kérdés

Lett egy pontyunk kerti tóba (sima, nem díszponty, egy vacsora elől menekült meg, és azóta itt van).

A tónak (kb 6*6-os felület és1,5 m mély) az alja kavicsokkal van teleszórva, semmi iszap vagy ilyesmi nincs, ahová elvermelhetné magát, és azt sem tudom nagyon mivel kell etetni (bár gondolom, ilyenkor télen nem nagyon esznek).

Szóval a fő kérdés az, hogy télen ellehet egy ilyen kerti tóban?

Nem baj, hogy itt van, nyugodtan éldegélhet itt, most már senkinek nem célja megfőzni, csak azt nem szeretném, ha szenvedne esetleg emiatt.



2015. dec. 13. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pedig milyen finom lenne a halászlében!
2015. dec. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Komolyra fordítva a szót, szerintem ekkora tóban ne akarj pontyot tartani, mert ez nem egy xifó, guppi, vagy molli, ami akváriumhoz, szűk térhez szokott. Ennyi erővel cápát, bálnát is lehetne otthon akkor tartani, ha valakinek van egy halmas kertje benne egy hatalmas tóval, amibe beleburít néhány tucatnyi kg sót.
2015. dec. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Kicsi neki ez a tó. Ha nem akarjátok megenni, akkor engedjétek szabadon egy természetes tóba vagy folyóba.
2015. dec. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem kell csinálnod vele semmit, csak léket vágnod ha esetleg befagy, nehogy megfulladjon.
2015. dec. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy 1,5 m mély része a tónak, ott simán áttelel. Ami fontos, ne etesd, még ha aktívnak látszik is. Ilyenkor annyira lelassul az anyagcseréjük, hogy többet ártasz vele, mint használsz.
2015. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, ha mindenhol 1,5 m mély, akkor az több mint 50 m3 víz, abban pedig nem egy, de harminc ponty is elél.
2015. dec. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát tudom, hogy a természetben nagyobb helyen él, de szerintem még mindig kényelmesebb, mint az akvárium a boltban. :P

Szóval csak annyi, hogy ne fagyjon be?

Etetéssel, iszappal/vermelèssel semmi?

2015. dec. 14. 16:13
 8/13 A kérdező kommentje:

Ja, nem láttam az utolsó válaszokat.

Még eleinte próbáltam etetni, de semmi reakció nem volt.

2015. dec. 14. 16:15
 9/13 elwera ***** válasza:
barátom apja ilyen nádast csinált a tó közepére és úgy az a rész, ahol a nád volt, az nem fagyott be.
2015. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Már 1-2 napja be van fagyva a tó, és nagyon vastag, nemhogy léket hagyni rajta, de egyelőre még betörni sem tudtam. :S

Mit csináljak vele?

2016. jan. 5. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!