Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárumtelepítés. Ezek a...

Akvárumtelepítés. Ezek a halak jók egymás mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!54 literes akváriumba szeretnék halakat telepíteni.Az elképzelés a következő:3 db algázó géb,8-10 db zebradánió és szeretnék mellé 3-4 db red cherry garnélát.Eredetileg kuli-kulit szerettem volna,de az nekem már túl drága hogy csapatot vegyek belőle. :(

Szóval a fentiek megférnek egymás mellett?Mivel etessem őket majd,milyen időközönként és mennyit kb?A világítás ledes,6w.Ez kb 40 w-nak felel meg sztem,ha a sima izzókból indulunk ki.Ez elég 4 db növénynek?Köszönöm a segítséget!



#akvárium #halak #békén hagyják
2015. dec. 15. 16:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Járattad üresen három hétig az akváriumot? Mert ha nem, akkor a felhalmozósó ammónia vagy nitrit ölte meg a halat. De ha ennyire megterveztél mindent, akkor arra igazán gondolhattál volna, hogy megkérdezed, hogy pontosan milyen halat is vettél (amúgy az algázók többsége ki fogja nőni ezt az akváriumot). A neonhalak helyett pedig vehettél volna még dániókat, ekkora helyen két rajhal nem nagyon fér el.

2015. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Csak egy hétig ment üresen az akvárium,de raktam bele Sera aquatan vízelőkészítőt,ami elvileg ugye azonnal megköti a nehézfémeket és semlegesíti a klórt,meg még sok más jó tulajdonsága van.Ezt rögtön beletettem a vízbe.Ezután telepítés előtt több mint egy nappal ment bele a baktériumkultúra,Sera bio nitrivec.Elvileg így mindennek stimmelnie kellene,de mivel teljesen kezdő vagyok,javíts ki ha tévedek.Sokat olvasgattam mielőtt belekezdtem,de szivesen veszek minden tanácsot,mert sosem lehet tudni hogy mennyire megbízható oldalakról szedtem az információkat.A többi hal egyébként ,mint már írtam él és virul,látszólag jól érzik magukat.Én még mindig a szállításra gyanakszom,vagy ahogy átkerültek egyik helyről a másikra.Hogy milyen halak vannak,azon sajnos már késő bánkódnom.Ezekre kell vigyáznom amik vannak. :) Hidd el,a kereskedőnek csak egy célja van,hogy vásárolj.Legtöbbjüket nem érdekli hogy jól rakd össsze az akváriumodat,sőt,ha megdöglenek,veszel tőle újjakat.Sajnos ez így van.Tisztelet a kivételnek!!!!Én például nem sok választ kaptam a kérdéseimre,csak az alapján tudtam dönteni amit olvasgattam.Az pedig édes kevés sajnos.Az algaevőket pedig legfeljebb visszaviszem és hozok helyettük kicsiket.Mindenképpen szeretném ha lennének az akváriumban mert sokmindent letisztogattak eddig is.
2016. jan. 8. 02:17
 13/18 A kérdező kommentje:
Közönséges algaevő harcsa (Ancistrus cirrhosus),vagyis anci.Ilyet vettem,ez lemaradt előbb.Közülük doglött meg egy az első napon.
2016. jan. 8. 02:29
 14/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokkot kapott szállításkor, esetleg megfázott ebben a hidegben. Az akváriumba is körültekintően tesszük a halat, nem csak "zutty, hadd ússzon!"
2016. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Egy hét bejáratás nem túl sok idő. A nitrivecet is egyből használni kellett volna nem az utolsó napba mert úgy semmit se ér. Az egy hét alatt szórtál be kaját a vízbe? Mert különben nem tudtak a bacik min elszaporodni, nem volt szennyezve a víz. Valószínű a kapkodás miatt halt meg a 2 halad is. Érdemes heti 2x20 % vizet cserélned legalább 2 hétig amíg a baktériumok el nem szaporodnak. A 6 W os led alatt nem sok növény fog megmaradni, szóval kidobott pénz volt a növények ára, nem felel az meg 40W-nak. Mivel a fénycső nem sima izzó. A halakat hogy tetted be az akváriumba? Legjobb ha egy vödörbe beöntöd őket, és 10 percentként az akváriumból mersz ki egy kis vizet és átöntöd a vödörbe hozzájuk(4-5 ször legalább megismételve), így nem csak a hőmérséklet de a ph és keménység is egyenlítődik, így biztos sikeres lesz az összes telepítés.
2016. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem két hal pusztult el,hanem egy.De lehet hogy valamit elírtam valahol.És a többi azóta is jól érzi magát,mint ahogy írtam.Az akváriumba nem csak úgy belehajítottam öket.Először feltekertem a zacskó szélét és beleraktam az aváriumba.Így úszott a víz tetején kb fél órát.Utána 10 percenként mertem a zacskóba az akváriumból.Amikor ez is megvolt,akkor kihalásztam a halakat,a zacskó vizet pedig kiöntöttem a lefolyóba.Szerintem így kell,nem hiszem hogy ezzel volt a gond.A növények közül kettő valóban eltünt már.De az az algaevők rángatták ki.A kislevelűeket kinyírták,a nagylevelű és a moha megmaradt,azok szépek.Ettől függetlenül én is úgy látom hogy kevés a fény.Az a legérdekesebb hogy a szikla tetején egyszerre van barna és zöld alga is.Érdekes,mert a barna akkor jelenik meg ha kevés a fény,a zöld pedig akkor ha sok.Legalábbis ezt olvastam.
2016. jan. 13. 10:10
 17/18 anonim ***** válasza:
A barna alga az összetett. Új akváriumnál akár 2-3 hónapig is teljesen normális. De magas nitrát esetében is megjelenhet, nekem legalábbis ha nem cserélek vizet 8-10 napig akkor megjelenik. De úgy rémlik a szilikát miatt is megjelenhet.
2016. jan. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mitől van ,de van barna alga.Eddig heti egyszer cseréltem vizet,kb 20 litert alkalmanként,vagyis majdnem 50 százalékos cseréket csinálok.Kell is mert egy hét alatt eléggé barnás lesz a víz színe.Nem tudom mi miatt,lehet hogy még mindíg színezik a fák.Ezen a héten viszont már kétszer cseréltem,szűrőt is tisztítottam.Most egész kultúrált.Történnek elég érdekes dolgok is.A zebradánió,amiről fentebb írtam,hogy elég durván "S" alakú a gerince,azóta látszólag teljesen rendbe jött.Teljesen egyenesnek tűnik,sokat nőtt és egyáltalán nem bújkál már.Ezen kívül az egyik növény amit kipusztítottak az algázók,életre kelt.Egy kis darabot,ami megmaradt belőle,ledugtam a kavicságyba,és mára hozott három "levélcsokrot".Hát nem semmi,egyre jobban úgy érzem hogy minden rendben van az akváriumban.Remélem így is marad.
2016. jan. 29. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!