Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím és nőstény bettát lehet...

Hím és nőstény bettát lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés
Öcsémnek van egy akváriuma, és egy hím betta is van benne. Most vettek hozzá két nőstényt. Én úgy tudtam hogy nem lehet őket együtt tartani, csak az ívás idejére.
2015. dec. 18. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora az akvárium, tehát van-e megfelelő búvóhely a nőstény számára és kellő nagyságú revier a hímnek. Tehát 100 liter felett, dús növényzet mellett lehet.
2015. dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tovább mennék, még a fenti feltételek mellett is egyed függő.

Nem egyforma vérmérsékletűek. Sok esetben az 1-es válaszban leírt nagy, társas, sok búvóhelyes akváriumban probléma nélkül lehet őket együtt tartani, de van, hogy ez is kevés.

2015. dec. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem anno 140 literbe volt 1 hímem és 4 nőstény, nem foglalkozott velük.
2015. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehet, sok buvohellyel, de gyakorlatilag kicsit bajos a dolog. Ha a him meg nem ivarerett a nostenyek viszont igen akkor meg-meg fogjak verni, ha a him tul agressziv akkor meg forditva...
2015. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elméletben 60 literben már lehet. 1 hím+2 nőstény.

De az igaz, hogy ha az egyik nem ivarérett, nem igazán fognak jól kijönni...

2015. dec. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
60 literes. Eddig úgy néz ki jól kijönnek. Vannak növények is.
2015. dec. 26. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!