Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2400 Literes akváriumba miket...

2400 Literes akváriumba miket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Van egy 2400 literes akváriumom, 3-4 hónapja megy üresen. (Szeptember 12 óta)

Csak ajzat van benne -gránit örlemény- és néhány nagyobb kő.

Milyen növényeket, és milyen halakat ajánlotok? (Nem guppi meg ilyenek..) Hanem valami igényesebb halak, amik nem vesznek el egy ekkora akváriumban.


Növényeknél ezekre gondoltam, csak ezek nagyon kicsik, és üres lenne tőlük az akvárium.


-Limnophila Aquatica

-Rotala wallichii

-Vallisneria Spiralis Tiger

-Anubias Barteri var. Caladiifolia XL


Halaknál pedig, kifejlett cápaharcsa, egy pár legalább, máson még nem gondolkoztam.


Ti miket ajánlotok, növényeket és halakat is!


2015. dec. 19. 20:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Néhány hal amiket én tartanák ha ekkora akváriumom lenne.

Poliperus fajok

Xenentodon cancila

Datnioides microlepis

Erpetoichthys calabaricus

Lepisosteus oculatus

vagy Pygocentrus nattereri ha szereted az ilyen ragadozó halakat.

2015. dec. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az akvárium oldalát is leírhatnád h mekkora.

Én petrochromis red bulu point-t és moshi yellow-t tartanék.

2015. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én vagy szép számú aranyhallal (fátyolos farkú) népesíteném be, vagy sügérféléket tartanék benne.

Esetleg a kígyófejű halat is javasolni tudom, csak arra vigyázz, hogy ezek kiugorhatnak. Elméletben képesek több órát a szárazföldön élni, viszont, ha elmész dolgozni, vagy több napos útra, annyira nem jó ötlet. Emellett ragadozó. Vagy őt eszik meg, vagy ő eszik meg más halakat. Akár téged is megharaphat.

Esetleg, ha az akvárium inkább hosszú, mint magas, axolotlt javasolnék. Nagyobb mennyiségben. Bár ez nem hal és nem is nagyon fér meg a falakkal.

Bár ezek javarészt nem tarthatók cápaharcsával, sőt, egymással sem...

Annó volt Pangasianodon hypophthalmusom, elmondható róla, hogy valamennyire alkalmazkodik az akvárium méretéhez. 10 évesen csak 40 cm körül volt.

2015. dec. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Kígyófejű hal tartása itthon tilos... Szerezi se tudsz...
2015. dec. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Azért volt 40 cm-es mert nem megfelelő tartási körülmények miatt csökött visszamaradott lett, nem pedig mert alkalmazkodott... Mint a japán nők lába...
2015. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A kígyófejű hallal kapcsolatban igazad van, de honnan tudod, hogy a kérdező Magyarországon él?

Mellesleg, nem volt rossz körülmények között tartva.

Igaz, a végére kinőtte a helyét és elajándékoztuk ismerősöknek.

Hány cápaharcsád volt eddig?

2015. dec. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
cápamárnára gondoltál már? Elég nagyra nő nem fog elveszni, cspatban jól érzi magát és jól társítható békés hal. Más márnafajokkal vagy pontyfélékkel együtt tartható és nem túl igényes.
2015. dec. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16-os nem volt még cápaharcsám, nem is lesz. Csak olyan halat veszek aminek 100% ban kitudom az igényeit elégíteni. De láttam 80 cm-es pangasiust...
2015. dec. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"De láttam 80 cm-s pangasiust."

Ezen jót nevettem.

15 évig élnek és folyamatosan nőnek. 120 centisre akár.

Oké, hogy a neonhal nem nő folyamatosan és kicsi, de az ázsiai cápaharcsa nem ilyen.

Emellett különböző méretűek az emberek és az állatok.

Van 1 méteres ember? És 2 méter magas? :)

Ha nem tudsz érdemben hozzászólni, ajánlani, csak kötekedni, ne ezt az oldalt használd. Így is rendesen beoffoltunk...

2015. dec. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

És csak úgy mellékesen:

ez kínai szokás volt. Emellett ez egyáltalán nem a kis helynek, hanem a láb elkötésének volt köszönhető. Emiatt eltört a nők lába. Kezeskedem róla, hogy nem törtem el a cápaharcsa farkát...

Egyébként még az arowanát tudom javasolni. Akváriumban is elég nagyra megnőnek, mivel ragadozók és agresszív halak, meg kell válogatni, mivel tartod őket...

2015. dec. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!