Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halfajtát ajánlotok...

Milyen halfajtát ajánlotok gyermekeknek az akváriumba?

Figyelt kérdés
14 éves fiam akváriumot szeretne, de nem tudom milyen halfajta a legmegfelelőbb. Egy 54 literesben gondolkodunk, ahhoz szeretnénk halakat.

2015. nov. 8. 21:02
 1/10 Mate2004 ***** válasza:
0%

Guppi,Platti,Szifó.

Ezeknek minimum 50 literes akvárium kell.

2015. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Szifó semmiképpen sem mehet bele!!

Először tájékozódni kell az akvarisztikáról,aztán a halakon gondolkozni.De jól tetted,hogy először itt kérdeztél,nem vettél egyből halakat.

2015. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Guppit. De előtte mindenképp olvasgassatok a témában.
2015. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Igen, szakirodalom nélkül lesznek kudarcok, úgyhogy ezt úgyse lehet megúszni.

Különben 2 hónapon belül az lesz a vége, hogy kidobtok a francba mindent, és ott álltok csodálkozva, hogy "dehátaboltos asszonta..."


Nem tudom, mennyire mozog otthon a témában a fiad, de mondok egy hasonlatot.

Karácsonykor veszel egy fát. Fél nap alatt belefaragod az állványba.

Felteszed rá a világítást.

Aztán akasztasz rá mindenféle díszeket.

Aztán szaloncukrot. Aztán angyalhajat, vagy mi a tököm az.

Jöhet néhány gyertya, csillagszóró.

Aztán ha ez megvan, hozol egy sámlit, és ráteszed a csúcsdíszt.


Na az akváriumnál a halak a csúcsdísz.

Szóval ha nincs toppon a témában, akkor a "milyen hal" kérdés még elég messze van.


Egyébként a guppi nem lenne rossz ötlet, csak mivel feltehetően kezdőről van szó, nem kéne az elkerülhetetlen túlszaporodás (elevenszülő lévén) megoldhatatlan problémája elé állítani.


Ha csak hím guppikat vesz, az is jó, azok szép színesek, van belőlük mindenféle színű, kisebbek, tehát többet is lehet belőlük tartani.

Alapszabály, inkább többet 1 fajtából, mint több fajtából keveset.

Egy 54-es 2-3 fajtánál többet nem igen bír el.

Mondjuk 8 db hím guppi mellé mehet 5 db páncélos harcsa, (közepes méretű, pl panda)

meg vagy 3 db zebra csiga.


Szettet ne vegyél, boltosra ne hallgass, szűrésen ne spórolj.

[link]

A Kezdőknek és az Akvárium részt olvastasd el a gyerekkel.

2015. nov. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt olvassátok el halvásárlás előtt.

[link]

2015. nov. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

A 4/5-ösnek "Aztán szaloncukrot. Aztán angyalhajat, vagy mi a tököm az.

Jöhet néhány gyertya, csillagszóró.

Aztán ha ez megvan, hozol egy sámlit, és ráteszed a csúcsdíszt" Nem értek veled egyet! Én 30 éve tartok akváriumot. És úgy kezdtem hogy kaptam egy akit a szüleimtől,guppi, szifó, molly,stb. Hol volt akkor siporax,seachem matrix,substrat pro,sera aquatan,uv sterilizátor,stb.,stb., volt egy levegőztetővel működő belső szivacsszűrőm meg egy kis könyvem amiben az alapok le voltak írva. És igen is örök emlék marad mikor a nőstény guppit különtettem egy 5literes üvegbe és néztem ahogy potyogtatja a kicsiket...az összes kis haveromat megfertőztem az akvarisztikával, tőlem vitték a elevenszülő kishalakat. Szerintem nem kel egy lexikonnyi szakinformáció ezekhez a halakhoz egy 14 éves kisembernek. Az alapok: kevés hal,kevés kaja,heti vízcsere,szűrés. Az elevenszülő halaknak köszönhetem hogy egy életre elkötelezettje lettem az akvarisztikának. Javaslatom a kérdezőnek: vegyél egy témával foglalkozó könyvet add a fiadnak,olvassa el és minden ok. lesz.Ha kudarc éri majd tanul belőle. Gyakorlat teszi a mestert

2015. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

#6-os!


A világ változik, fejlődik.

Ma már lehetőségünk van előre informálódni, bármilyen infó 2 kattintásra van tőlünk.

Az akvarisztika is változik, folyamatosan kísérletezgetnek, fejlődnek, javulnak a körülmények.


Attól, hogy neked nem volt lehetőséged informálódni, vagy lusta voltál hozzá, és évekig egy gyökér állatkínzó voltál, nem föltétlenül kéne ezzel még kérkedni is, meg másokat is erre a szégyenteljes viselkedésre sarkallni!

2015. nov. 10. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

".Ha kudarc éri majd tanul belőle."


Kedves isten barma. (remélem, nem veszed sértésnek ezt a találó megszólítást!)

Egy hobbinak nem a folyamatos kudarcokról kell szólnia, pláne nem úgy, hogy más módon is lehet tanulni.


Például állatkínzás, és tömeges pusztítás nélkül!


Lehet, hogy ez neked újdonság, mert az intézetbe nem jutnak el a hírek, de itt kint , a normális világban, a normális emberek, ezt így szokták csinálni.

2015. nov. 10. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Gyökér állat kínzó? Meg Isten barba? Figyelj tróger ha Te ilyen jelzőket használsz, mond a szemembe is....akkor legyél kemény..itt a számom hívj fel, találkozzunk és az Isten barma rád ver olyat hogy beszarsz.:0670 269 31 83
2015. nov. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. Kötelező szakirodalom:

- [link]

- [link]


2. Itt tudtok az egyes fajok igényeiről olvasni:

- [link]

- [link]

- [link]


Ajánlanék egy másik megközelítést:

Egy 14 éves nagyfiúnak már kialakult ízlése van és elég pontos elgondolása arról, hogy mit is szeretne. Így első sorban vele kellene elbeszélgetni arról, hogy milyen hal az, amit szívesen gondozna éveken keresztül. Aztán lehet, hogy egy kicsit nagyobb akva kell, de inkább most jöjjetek rá, mint amikor már megvettétek.


Csak magamból kiindulva: a sokat emlegetett guppikat (és egyéb elevenszülőket) annál jobban szeretem, minél távolabb vannak tőlem :P Természetesen kiskoromban azt kaptam, "mert az való kezdőknek". Sosem tetszettek kinézetre, se viselkedésre, a születés csodáját már a 2. alkalommal untam, úgy az 5. alkalomra kb. könyékig gázoltunk a guppikban, mert még teknőckajának sem kellenek.

Jó kezdőhal az:

- amihez nem kell keménységet, pH-t módosítani

- ami nem igényel élőeleséget (zöldség és/vagy mirelit erősen ajánlott minden fajnak)

- nem vadon fogott

- nincs túltenyésztve (beltenyészet, túl sok antibiotikum használata a tenyésztés során stb.)

- megfelelő környezetet tudtok neki teremteni (sűrű növényzetet igénylő halnak sűrű növényzetet stb.)


"Szerintem nem kel egy lexikonnyi szakinformáció ezekhez a halakhoz egy 14 éves kisembernek."

"Javaslatom a kérdezőnek: vegyél egy témával foglalkozó könyvet add a fiadnak,olvassa el és minden ok."

Ami gyakorlatilag ugyanazt írja le, mint amit mi belinkeltünk a kérdezőnek. Sőt, esetenként elmaradottabb/nem veszi figyelembe a magyar törvényeket azért egy könyvet csak nem lehet 2 kattintással frissíteni, mint egy internetes cikket. (Tudom, mert én szoktam a rokonkölyköknek halas könyvet venni.)

A 14 éves az pont az a korosztály, amikor mindketten átolvassátok, hogy miről van szó, megbeszélitek, hogy teljesen, 100%-ig megértett-e mindent, ellenőrzöd a választásait, lebeszéled arról, hogy baromságot csináljon stb.


(54 literbe én biztosan mézgurámit, gyöngy "dániót" és valami garnélát tennék, de ez nem egy népszerű választás: a mézgurámiknak nagyon visszafogott a színezete nem mindenkinek tetszik, a gyöngy "dániókhoz" fater szerint nagyítót kellene mellékelni, hogy látni is lehessen őket.)

2015. nov. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!