Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy tengeri akvárium...

Szeretnék egy tengeri akváriumot. Kb mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
800 liter körülire gondoltam,jófajta felszerelésekkel kb 1-2 milliót költenék rá.Sok élőkővel halakkal és mindenféle korallal.Egyáltalán fogalmam sincs,hogy mennyibe kerül csak mondták,hogy nagyon sokba!

2015. dec. 23. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy saccolom, hogy a kb 1 köbméter tiszta tengervíz + az ideszállítása már elvinné a pénzedet. Vagy tennél bele sós ivóvizet?
2015. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha hülye vagy első akkor miért kell ide írogatni?

RO készülék+csapvíz+só = tengervíz...

2015. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dioxyde ***** válasza:
1-2 millából már nagyon jól összetudod rakni az akváriumot.
2015. dec. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem csak édesvízi van.

Állatkereskedésben nemrég láttam egy eladó tengeri akváriumot.

3,5 millió volt, halakkal, mindennel.

2015. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tőled függ. A 660 literesemet kihoztam kb 300-350ből, de kilehetett volna hozni dupla ennyiért is. Lépj be facebook tengeri akvarisztikás csoportba, ott releváns választ fogsz kapni.
2015. dec. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 elwera ***** válasza:

Élőkő, attól függ hol veszed, de kb olyan 3500 Ft kilója. A korallok darabja 5-10-20 ezer Ft is lehet, attól függően hogy mekkora, milyen fajta, és hogy kitől veszed. Boltban, vagy magánszemélytől.


Nem lehet előre megmondani hogy mennyi lenne összesen, mert lehet hogy 80 kiló élőkövet raksz bele, de az is lehet hogy kevesebből fogsz építeni egy jó kinézetű szirtet.


Aztán hogy arra hova helyezed a korallokat, és hány darab korallt fogsz venni rá és hogy milyen fajtákat, azt sem tudjuk előre.


Halakból is van amelyik 2500 Ft, és van amelyik 20 ezer.

2015. dec. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 elwera ***** válasza:

én ezt a fajta sót használom, 800 liter vízhez elé ez a 25 kilós:

[link]



1 kiló sóból lehet csinálni 360 liter vizet.

De valszeg kevesebb só kell összességében, mert a kövek elvesznek egy csomó helyet az akváriumból, és nem fogod teljesen teletölteni vízzel, hogyha a halak egy része ugrálni akar, ne verje be nagyon a fejét a tetőbe.

A gömbhalam pl sokszor nekiugrott a tetőnek, de van sok olyan hal is ami nem ugrik ki egyáltalán, pl a bohóc nem ugrik.

2015. dec. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 elwera ***** válasza:

* 1 kiló sóból lehet csinálni 30 liter vizet.


(nem tudom az a 6-os hogy került oda az előbb)

2015. dec. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!