Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létre lehet hozni egy teljesen...

Létre lehet hozni egy teljesen önellátó akváriumot? Ha igen, mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt egy EchoSphere mintájára kialakított akváriumra, csak nyilván nagyobb méretben (kb. 50-100L) halakkal, rákokkal, vízinövényekkel.

2015. dec. 23. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Persze.

Viszont egy kis akvárium mindenképp vízcserére, víztisztításra fog szorulni.

Kell egy nagy akvárium, ahol kényelmesen elfér egy csomó hal. Több vízfelület kell rájuk számolni, mint az akváriumban.

Kellenek bele alganyalók, amik kordában tartják eaz algák szaporodását.

Szükség van gyorsan szaporodó csigákra, amik az ezzel táplálkozó halaknak táplálékot nyújtanak.

Szükség van gyorsan növő növényekre, hínárra... Ebből tudnak a növényevő halak táplálkozni.

Tehetsz bele garnélákat is.

Ez a 3 fogja alkotni az akváriumi tápláléklánc középső részét. Ezeknek könnyen szaporodó halaknak kell lenniük.

Aztán beleteszel ragadozó halakat, amik nehezebben, ritkábban, de képesek szaporodni.

És tehetsz bele kétéltűeket, azok a halakkal, esetleg a ragadozókkal fognak táplálkozni.

A lényeg, hogy semmi ne szaporodjon túl, FŐLEG A RAGADOZÓK NE! És minden állatra, ha kiskorában is, de vadásszon valami.

Ehhez különösebb szakértelem sem kell, csak pénz.

Persze, lehet kisebb táplálékpiramis is, de, ha valami túlszaporodik, a többi könnyen kihal az aksiból.

2015. dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 elwera ***** válasza:
75%
Tegyél bele jávai mohát, világítsd meg erősen, hogy képződjön sok zöldalga és rakj bele red cherry garnélákat. Elvannak az algán.
2015. dec. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 elwera ***** válasza:
csak nőstényeket, h ne szaporodjanak.
2015. dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez jó és egyszerű ötlet.

Viszont a garnélák nem lesznek önellátóak, mert 50 év múlva nem lesz benne egy darab sem, ha csak nőstények vannak, ha pedig hímek is, túlszaporodnának.

Kérdés az, hogy a kérdező mire gondolt.

Én úgy értelmeztem, hogy egy teljesen önálló ökoszisztémát szeretne létrehozni, bár erre az írt 100 liter édeskevés.

2015. dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Pendulum92 ***** válasza:

Teljesen önellátót nem. Túl kicsi hozzá a térfogat, és pl a természetben is van vízcsere, egy példa: elszivárog a víz, csapadék utánpótolja. Az az ecosphere nem igazán követendő.


Viszont nagyon minimál karbantartásost tudsz csinálni, viszonylag sok növénnyel, kevés hallal, esetleg a táplálékállatot is beolthatod, így kevesebbet kell etetni is. Mesterséges világítás kelleni fog, és vízmozgató is.

2015. dec. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 elwera ***** válasza:
persze a nőstény garnélák max 1 évig élnek
2015. dec. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 elwera ***** válasza:
EchoSphere se nagyon működik tovább fél évnél
2015. dec. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Pendulum92 ebben teljesen egyetértek.

Minimális vízcsere mindenképp kell... De ha megfelelő mennyiségű csiga és hal táplálkozik moszattal, ürülékkel, algával és megfelelően kevés hal van egy nagy akváriumban, akkor ez minimalizálható.

Ugyanakkor világítás nem feltétlen szükséges. Ez a halaktól és a növényektől, illetve az akvárium elhelyezésétől is függ.

Viszont felépíthető egy olyan tápláléklánc, ahol "mindenki jóllakik és még marad is". Lehet, nem minden faj élné túl ezt a környezetet, főleg, ha pl. trópusi akváriumba különböző földrészek halai közül válogatunk. Ennek teszteléséhez kitűnően értenek a "kezdő akvaristák"...

2015. dec. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, azt sejtettem, hogy 100%-ban önellátót ilyen kis helyen nem lehet megvalósítani. Gondolom egy vízszűrő, levegőztető minimum kell. Olyanra gondoltam, amit, hogyha egyszer elkészítek és ráhajtom a műanyag tetőt, akkor onnantól kezdve csak gyönyörködni kelljen benne. Az élet pedig teszi a dolgát. Tehát a benne élő állatok önellátóak legyenek. Egy mikro ökoszisztéma.

Arra van valamilyen fórum vagy szakirodalom, hogy ezt hogyan lehet kialakítani (növénysűrűség, a növények, halak aránya, a táplálékláncban szereplő halak mennyisége, neme stb.) vagy ezt nekem kell összeolvasgatni és kitapasztalni?

2015. dec. 23. 23:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Nyilván van, de a google a barátod, eddig nem érdekelt ennyire a téma. De köszönöm, immár nagyon is érdekel.

De szerintem mindenképp jobb, ha ezt te válogatod és érdekesebb is. Ki tudod kísérletezni, hogy az egyes eltérő területen élő, de hasonló hőmérsékletet igénylő állatok milyen helyet foglalnak el egy általad elkészített, mesterséges közegben. Azt tudnod kell, hogy az állatkáid egymást fogják enni, ezen ne lepődj meg. Viszont 100 liter szerintem erre nagyon kicsi.

Én egy több ezer literes akváriumot képzelek el.

Azt hiszem, elkezdek gyűjteni, főleg helyet:D és ezt én is kipróbálom. Ez izgalmas.

2015. dec. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!