Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium újraindítása?

Akvárium újraindítása?

Figyelt kérdés

30 literes akváriumom van növényekkel, 3 csigával és 5 guppival. Sajnos pár nap alatt 1 halam elpusztult és egy másik megbetegedett. Valószínűleg hasvízkór lehetett az oka( felpuffadtak, felborzolódott a pikkelyük), sera baktopur directel kezeltem de nem hatott. Az egészséges halakat is kezeltem vele és az akváriumba is tettem ahogy a használati utasítás mutatta. A többi 3 halam látszólag egészséges.

Újra szeretném indítani az akváriumot új növényekkel, talán új aljzattal, de nem tudom, hogy addig mit csináljak a halaimmal, csigáimmal. Olvastam itt, hogy használjak vízelőkészítőt és TetraAqua Bactozym-et és 1 nap után már tehetem is vissza a halakat. Valaki tudna segíteni?


2015. dec. 27. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha már antibiotikumoztál, akkor tökmindegy, ígyis úgyis újraindítottnak tekinthető.

A halakkal semmit nem tudsz csinálni. Reménykedsz, hogy túlélik.


Tegyél a vízbe olyan bakto izét, indítónak, meg b vitaminos stresszoldós vízelőkészítőt, de a nitrit bontó baktériumoknak minden varázsszerrel együtt is kell közel egy hónap, mire elszaporodnak.


Azalatt az 1 hónap alatt más állatot ne vegyél az akváriumba, a meglévőket az első időszakban fél adag kajával etesd, (1 hétig) és utána is nagyon figyelj rá, hogy ne etess túl!

Ezenkívül legalább 1 hétig minden nap cserélnék 3-4 liter vizet állott vízzel.

Utána pedig heti 2×20% cserére állj rá, és azt hagyd is úgy!


Mitől lettek hasvízkórosak? Milyen szűrő van az aksiban? Élő növények vannak? Egészségesek?

Mert valami oka általában van ezeknek, és ha mindent ugyanúgy fogsz csinálni, akkor ugyanúgy vissza fog jönni.

2015. dec. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat.

Aqael Fan filter 1 plusz szűrőm van, kb 2 hete romlott el a régi (claro 300), arra tippelek, hogy a szűrő csere lehetett a baj.

Igen élő növényeim vannak és egészségesek is.

2015. dec. 27. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!