Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hullanak a fekete szivárvány...

Hullanak a fekete szivárvány guppik! Mitől lehet?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Volt négy fekete farkú szivárvány guppim,de már kettő elpusztult! Az elsőt meg sem találtuk a másik ma reggel feküdt ki! Van az akiban egy frenatus ami néha megkergeti őket de nem hiszem hogy ez lenne a baj! Kb két hete használok easy carbo-t!ez okozhatja?
2015. dec. 31. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A leggyakoribb oka a hirtelen elhullásoknak a rossz tartásmód. Ha leírod az akvárium legfontosabb paramétereit: méret, szűrés, vízcsere gyakoriság, halállomány, stb., akkor többet tudunk mondani.

2015. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem olvastál utána. A frenatust kifejezetten egyedül tartásra javasolják, mert erősen területvédő. Egy guppi nagyságú hal meg nagyon érzékeny mechanikai sérülésre.
2015. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Frenatus kimondottan jól társítható szumikkal macrachantákkal. Én nem csak olvastam róla, de még láttam, tartottam is ilyen halat. A standhal hal jóval agresszívabb.
2015. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A frenatus nagyobb minimum 150-200 literes akváriumba való hal.

Nem feltétlen kell egyedül tartani, de én guppikkal nem javasolnám. Inkább kicsivel nagyobb hallal.

15 cm körülire nőnek meg.

2015. dec. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!