Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120 literes akváriumba 2...

120 literes akváriumba 2 arany gurámi és 2 törpe páncélos harcsa bettát ilettve milyen halat rakhatokbe nyugodtan?

Figyelt kérdés

2016. jan. 1. 01:15
 1/5 anonim válasza:
A gurámi - betta párositás nem a legmegfontoltabb párosítás, bár nekem is együtt vannak 200 literben és eddig még nem történt baj. Nézegetsd a diszhal.info oldalon a hasonló körülményeket kedvelő halakat . Esetleg molly, xifo , ponytlazacok vagy még + páncélosharcsák ,mert ők többen érzik jól magukat
2016. jan. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gurámi-betta párosítás valóban nem mindig jön be, főleg hímbetta esetén.

A betta viszonylag agresszív, területvédő hal, viszont elég lassú halak a fátyolos úszói sebezhetők. A gurámi csápjai sebezhetőek. Nem egyszer halottam, hogy ezeket letépte a betta. De általában a betta húzza a rövidebbet.

Mindkettő viszonylag agresszív, területvédő.

Nőstény betta estén ez kevésbé jellemző.

De igazából több, mint 10 betta faj van forgalomban, de általában mindenhol a sziámi harcoshalat adják betta néven. Nem minden faj ilyen agresszív, csak ez a leglátványosabb és elterjedtebb faj. (példa: békés harcoshal).

Törpe páncélosból vegyél még 4-et, mivel csapatban jobban érzi magát.

Elevenszülők közül is rakhatsz, bár a hím szivárványos guppit ilyen összeállításban nem javasolnám, nőstény mehet.

Esetleg neonhal, 8-10 fős rajt érdemes. Lehet különböző típusú (kék neon, fekete, hamis neon, piros neon, zöld neon)

Jaguárcsík, párduccsík, botia is simán mehet (lehetőleg nem mindből 1-1), hanem 4-5 valamelyikből.

Gerinctelenek közül szinte bármit tarthatsz (jelzőrákokat hanyagold), bár némelyik hajlamos túlszaporodni.

Kénsárga garnéla, red cherry és a sepregető elég népszerűek.

Csigák közül a zebracsiga és az almacsiga nem túl szapora.

Dánió, razbóra fajok is mehetnek. Ezek is csapathalak, szóval 4-5 minimum érdemes.

A fátyolos farkú halakat illetve verziókat kerüld, mert mind a betta, mind a gurámi szívesen csipkedi őket.

Kolibrihalat is vehetsz, 4-5 darabot érdemes, csapathal.

Serpalazac is akár...

Én a fekete tetrát sem vetném el, bár ezzel valószínű nem mindenki ért egyet.

Elég sok minden. Amiket felsoroltam népszerű halak, szinte mindenütt kaphatóak.

Ha sikerült választani, segítünk, hogy miből-hogyan, mennyit. :)

2016. jan. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, botia alatt a kövicsíkot értettem, de közben eszembe jutott, hogy több faj is van:)
2016. jan. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget még egy kérdés lenne hogy a törpe gömb hal hogyan jönne ki velük ? Meg a neon hallal meg a guppykal?
2016. jan. 3. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:

A hím szivárványos guppik fátyolos úszóját csipkedi, neonhallal még nem próbáltam társítai.

Ha gömbhalat akarsz, szerintem inkább külön számukra berendezett akváriumban tartsd. 1 hím és néhány nőstény.

2016. jan. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!