Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet az aranyhalamnak?

Mi baja lehet az aranyhalamnak?

Figyelt kérdés

Hónapok óta azt csinálja a fátyolfarkú aranyhalam, hogy hassal felfelé lebeg a vízben, mikor megkocogtatom az akváriumot akkor vissza dől és újra rendesen úszik. Kb olyan 5-10 múlva megint ezt csinálja ami már eléggé érdekel hogy miért is van ez.

Az akváriumom 30l-es amiben két hal van, az egyik a aranyhal a másik egy algaevő hal.

Az akváriumban műnövények vannak, kb olyan 1-2 hónaponta szoktam kipucolni.

Az akváriumban még van egy jó nagy szűrő-levegőztető.

Ha valaki már jártas ennek a "betegség " megoldásában az kérem írja le.



2016. jan. 8. 17:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Sztem ez az a retardált aranyhalimádó kis provokátor tetű gyerek.
2016. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Tessék itt van a kis halad:

[link]

2016. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nyugalom.

Ha indulatosak vagyunk, sértegetjük a kérdezőt, ő nem fog ránk hallgatni, az aranyhal meg szenvedni fog még egy rövid ideig, majd elpusztulni.

Az aranyhal megérdemli az életet...

2016. jan. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#11 Szerintem nem. Amellett, hogy ő névvel trollkodik, ez a kérdés sokkal intelligensebb, aranyhalimádó pajtink megnyilvánulásainál. A Kérdező valószínűleg belefutott a szokásos, kezdő hibákba és nem érti mi miért van.


"Amúgy az állatkereskedésben is van olyan akvárium ami kb 15-20l-es lehet és van benne vagy 5 kisebb aranyhal meg guppik, szifók."

Csakhogy az állatkereskedésben nem 20+ éven át tartják a halat, hanem ideiglenesen tárolják, hatalmas teljesítményű szűrés mellett. Így rájuk teljesen más szabályok vonatkoznak. Ráadásul legtöbbször fiatal egyedeket árulnak, babahalakat, akik még sokat fognak nőni.

Itt van egy ábra az aranyhalak növekedéséről: [link]

Itt meg néhány fotó felnőtt közönséges és fátyolfarkú aranyhalakról, sok angol hablattyal: [link]


Egyékbént úszóhólyag-gond lesz, több dologból adódik.

- Veleszületett érzékenység: Az osztott farkú aranyhalaknak, rövid dundi testük van, ezért a belső szerveik, is kis helyre vannak összenyomódva, köztük a hal egyensúlyát, emelkedését-süllyedését szabályzó úszóhólyag is.

- Rossz minőségű eledel: Ezért többek között az aranyhalak nagyon érzékenyek az eledel minőségére; lebegő kaját nem szabad nekik adni, mert a vele együtt bekapkodott levegő nyomja az úszóhólyagot, a lesüllyedő granulátumot etetés előtt áztatni kell, és az arra érzékeny halak a rosszabb minőségű eledeltől is kikészülhetnek (volt érzékeny aranyhalam, ő egyedül a JBL goldpearls-től és a házi koszttól nem vesztette el az egyensúlyát). Ez "betegség" nagyon könnyen kiszűrhető, egy-két napig koplaltatni kell a halat, aztán valami jó, rostos dologgal megetetni, pl. főtt, héj nélküli borsó vagy forrázott spenót. Ez szépen kipucolja a beleit: ha visszafordul a hal, kajagond volt.

- Rossz vízminőség okozhatja az úszóhólyag bakteriális fertőzését, ezt antibiotikummal kell kezelni.

- Nem megfelelő akváriumméret esetén a hal nem tud normálisan fejlődni, satnya marad. Tulajdonképpen hal csontváza nem fejlődik, a belső szervek és az uszonyok igen. Így a hal szervei még kisebb helyre zsúfolódnak össze, nyomják az úszóhólyagot, ettől is megfordulhat a hal a vízben. Gyakorlott szem könnyen felismeri a satnya aranyhalat ugyanis a testéhez képest a szemei és az úszói aránytalanul nagyok. Itt egy szép példa: [link]

- Ezek bármilyen arányú kombinációja.


Mivel te 30 literes akváriumban tartasz két oda nem illő halat, sajnos az utolsó két lehetőséget sem lehet kizárni. Én kezdeném a koplaltatással és ezzel egy időben elkezdenék keresni egy legalább 112 literes, használt akváriumot, lehetőleg állványostól (akármi is okozza a betegségét, 30 literben nem maradhatnak a halaid).

Mivel túl van telepítve az akváriumod, én javasolnám a részleges vízcserék sűrítését is, heti 2x-3x-ra.

2016. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

10 válaszolo nem vagyok szar azert.

Nem tudom hogy mi a fene miatt nem lehet normalisan valaszolni! 11-12 valaszolo nem nem en vagyok az a retardalt gyerek de azett koszi, majd ha te kerdezel valamit majd en is bunko valaszt irok. Kivancsi vagyok hogy a gyak.kerdesek miert nem tiltja az ilyen gyokereket akik sertegetik a kerdezot.

2016. jan. 8. 21:34
 16/18 A kérdező kommentje:

Itt egy normalis valasz a 14. Valaszolotol!

Az mond valamit hogy az urlekeben legbuborekok vannak?

2016. jan. 8. 21:38
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha nem te vagy akkor elnézést...


Vidd vissza a halakat és nézz ki olyan halat aminek ki is tudod elégíteni az igényeit, jól érezhetik magukat az akváriumodba, hidd el sokkal több örömöd lesz benne mint 2 agonizáló aranyhalba:


[link]

2016. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

És ezt is olvasd el:


[link]


Ha nem vagy lusta olvasni,tanuli pár hónap alatt, még talán akvarista is válhat belőled. :)

2016. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!