Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fátyolfarkú aranyhalat akváriu...

Fátyolfarkú aranyhalat akváriumból a tóba?

Figyelt kérdés

Kibírják, jobb lesz ott nekik? Az emeleten az aksi nyáron 30 fokos is szokott lenn, gondoltam a kerti tóban jobban élnének. Mit gondoltok? Ott 2 15 cm-es normál hal van most, át szoktak telelni. Ja, és ha igen, mikortól tehetem ki őket h ne fázzanak meg?

Láttam hasonló kérdést, de azt hallottam a fátyolfarkúak érzékenyebbek, melegebb vizet igényelnek.


2010. márc. 26. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is fátyolfarkó halaim vannak, szerintem nem túl jó ötlet. Ezek már tenyésztett halak, és tényleg érzékenyebbek, nem biztos, hogy túl élnék a kerti tóban való létet.
2010. márc. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*fátyolfarkú
2010. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Más vélemény, tapasztalat? És ha csak nyárra zteszem ki, ősszel behozom telelni?
2010. márc. 28. 16:30
 4/10 anonim válasza:
ne vidd ki őket a tóba az akváriumi halak nagyon kényesek is tudnak lenni főleg a víz hőmérsékletére és némelyik a PH-ra is.
2010. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de az aranyhal nem akváriumi, hanem hideg-édesvizi, szval tavi. 2 másik évek óta van benne, ívnak is, szval sztem rendben van a vize.
2010. márc. 28. 16:39
 6/10 anonim ***** válasza:
belerakhatod nyugodtan DE csak akkor amikor melegebb lesz a tó vize
2010. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik hal sem szereti a hirtelen hőmérséklet változást, 30 fokos vizből 10 fokosba tenni őket, biztos halál. Ha már megszokták a kerti tóban, akkor nincs gond. Mi be szoktuk télen hozni őket az akváriumba, igaz a mi tavunk nem elég mély.
2010. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az természetes hogy "áttemperálom" őket, ez alap. Zacskóba téve be kell lógatni a tóba, így lassan hűl le a vizük. Illetve az aksiban is pár nappal a kitevés előtt lekapcsolom majd a fűtést.

Köszönöm a válaszokat, asszem egy hónap múlva kiteszem őket.

2010. márc. 28. 19:33
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Nyugodtan kiteheted őket, ha vigyázol a hőmérsékletre és lassan szoktatod őket a hidegebb vízhez.Abban a tóban, ahol ikráznak és kitelelnek a halak, semmi bajuk nem lehet, sőt jót fog tenni nekik a nagy hely.Akár véglegesen is maradhat, az akváriumba pedig vehetsz más halakat.Az enyémek között is volt fátyolfarkú, már második éve élnek tóban, ott is telelnek.
2010. márc. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, végre gyakorlati tapasztalat!
2010. márc. 30. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!