Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány literesben ajánlatos...

Hány literesben ajánlatos NEONHAL -at tartani?

Figyelt kérdés

Van egy ötven literesem. Olvasgattam a neten, de hát onnan nem lehet elsajátítani az akvarisztika csínját-bínját rendesen. Ezért tanácsot kértem, ám így sem jutottam előbbre...


Van, aki szerint simán tarthatom, mert a harminc literesben is vígan elélnek az övéi, van, aki egyedül tartja ezt a csapathalat, mások a "mindenből egy keveset" elvre esküsznek és élvezik a zsúfoltságot az akváriumaikban, és megint mások trágár szavakat sorjáztak a kérdésemre.



2016. jan. 17. 19:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Amúgy nem az állatboltos erőltette rám a halakat, én választottam ki őket, ő csak a megfelelő egyedszámot mondta."

Mondd még azt, hogy a boltosok szakértők és nagy reális lesz.

Továbbra is sajnálom szegény megkínzott halaid. :(

2016. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Sajnos a legtöbb eladó valóban rátukmálja a gyanútlan vevőkre a halakat...


de csak azt, aki hagyja!

2016. jan. 18. 16:16
 13/18 A kérdező kommentje:

Jómagam nem hagytam. Elmentem megnézni a kínálatot (hogy mit árulnak, mi mennyibe kerül), de olvastam a témában, átgondoltam a dolgot, aztán kérdéseket tettem fel e-mail-ben (egy tenyésztővel leveleztem), facebook-os halas csoportokban, meg még itt gyakorikérdések.hu-n is.


Aki akar, az tájékozódik, utána olvas a dolgoknak és nem hagyja magát rászedni a hülyeségre.

2016. jan. 18. 16:19
 14/18 A kérdező kommentje:
Bizonytalan voltam, de csak voltam. Már bizton tudom, hogy butaság lenne neonokat tartanom, mert kicsi hozzá az akváriumom. Köszönöm szépen a megerősítést!
2016. jan. 18. 16:21
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Szegény halaim biztos nagyon szenvedhettek... Már bocsi, de semmi bajuk nem volt. Más állatokat kegyetlenül megölnek vagy bántalmaznak (ez nagyon szomorú dolog, nem szeretném részletezni), de biztos az én halaim lettek megkínozva. -.- (Egyébként nem tudom mi a baj az állatboltos résszel. Én kiválasztottam 4 féle halat, konkrét elképzeléssel, de megkérdeztem, hogy hány egyed ideális az adott akváriumba. Nem erőltetett rám semmit, azokat a halakat vettem, amiket kiválasztottam.) Ettől függetlenül elfogadom, amit mondasz, tényleg jobb egy nagyobb akvárium, de én ekkorában tartottam minden probléma nélkül, úgyhogy más is tarthatja, ha akarja.
2016. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Miért? Az nem állatkínzás, ha a kutyádat bezárod a kenneljébe és nem engeded ki soha? A kutya túléli?

Erről ennyit.

Sajnos az ilyenek miatt kínozzák az emberek a halakat, aztán elmennek az állatkereskedésbe, mert neked 60 literben egy csomó tartási hibával éltek valameddig (jelen esetben azt állítod nekünk, tapasztalt díszhaltartóknak, hogy 6 éven keresztül kínoztál egy neonhalrajt), aztán majd a kezdők ez alapján egyedül fognak corykat tartani, túlnépesítik az akváriumot és a többi és a többi...

Egyébként azt állításod már ott is hibádzik, hogy 6 évig éltek a neonhalak. Egyszerre haltak meg a neonhalak, vagy mi?

Mert ez nem jellemző. És ezzel már hazudtál, ha nem minden hal élt ugyanaddig, megkérdőjeleztek a saját hitelességed.

A többi halról szó sem esett, szóval kitudja, lehet épp a neonhalak szervezete volt leginkább állatkínzásra készülve.

Az eladókról meg annyit, hogy kb a 10 százalékuk az, aki ért is hozzá és nem is próbál félrevezetni.

A díszállat kereskedés általában egy kínzókamra a halak számára, ideiglenes tárolási hely, épp annyi teljesül, hogy pár napot-1 hónapot kihúzzanak a halak... Szóval ezt felesleges mondani, hogy emiatt értene hozzá.

Ha elviszel 20 nagyigényű halat mondjuk 10.000 forintért és 2 hónap múlva visszamész, mert mind elpusztult, neki csak jó, mert nem a negyedét fizeted ki, 5-10-15-20 évente...

2016. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

elhiszem ,h jó élete volt a neonjaidnak, csak a a 6 éves kort kérdőjeleztem meg. Olyan kb mint ha azt mondanád ,h a dédmamád 150 évig élt :)

Természetbe 1-2 évig se élnek

2016. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló! Azt a részt nem neked szántam. De tényleg addig éltek. :) (Persze nem egyszerre pusztultak el. Valamelyik már 5 és fél évesen, a másik 6 évesen pusztult el. De ez sem pontos, hiszen a hozzám kerülés napjától számítottam. Egyszerre érkeztek, viszonylag fiatalon.)
2016. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!