Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 200Literes (100x40x50)...

Egy 200Literes (100x40x50) sügéres akváriumhoz megfelel egy Tetra Ex 1200 plusz-os szűrő? Milyen szűrőanyagokat és milyen sorrendben helyezem el benne?

Figyelt kérdés
2016. jan. 18. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
megfelel. alulra ülepíteni: szivacs vagy kerámia, aztán szivacs+ biológia töltet (venni kell hozzá, mert gyárilag nem jár hozzá, a biolabda az semmire se jó.), a végén pedig a perlon.
2016. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A Tetra az egyik legjobb az Eheim és a Sera mellett. Nem hiszem, hogy a gyári töltet olyan gagyi lenne. Egyedüli hiba a Tetra szériánál, hogy a régebbiek hajlamosak voltak ereszteni, de ezt már orvosolták. Egy Tetra IN-300 és egy EX-800 boldog tulaja vagyok. Csendesek, erősek, nagyon szeretem őket.
2016. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

LOL. Még sera a legjobb szűrő... A legszarabb.

A tetrához konkrétan nem jár biológia szűrőanyag, nem tudom miről irkálsz itt előző. Az a szivacs nagyon hézagos, nem jó a baktériumoknak. A kerámia és biolabda kuka, semmire se jók. A szén megint kuka. Legalább 3-4 liter biológia szűrőanyagot fog kelleni venned kérdező.

pl, siporax, seachem matrix, eheim substrat pro

2016. jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A szivacsokat is kikel benne cserélnem ? Ha igen akkor milyet rakjak bele ?
2016. jan. 19. 11:38
 5/8 anonim ***** válasza:

a szivacs maradhat, összeszedi a nagyobb szennyeződéseket, a biológia szűrőanyag előtt.

Itt tudsz venni siporaxot, 1 liter 2000 ft.

3 liter elég lehet neked:

[link]

2016. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Perlont tegyek a tetejére ?
2016. jan. 19. 14:09
 7/8 anonim ***** válasza:
én használok
2016. jan. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez a sorrend szerinted jó ? 1.rekesz:kerámia gyűrűk + gyári szivacs. 2.rekesz:teli gyári szivaccsal. 3.rekesz:teli siporax. 4.rekesz: siporax + perlon .
2016. jan. 19. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!