Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális viselkedés ez guppiknál?

Normális viselkedés ez guppiknál?

Figyelt kérdés
Van 3 guppim. Elhibáztam,mivel 2 hím van és 1 nőstény (az eladó persze egy szóval se mondta hogy ez a felallás így nem lesz jó,hogy nem kéne nőstény,vagy abból több és csak egy hím..:( ),de szerintem ők sem tudják ki-kicsoda,mivel egyszer a hím kergeti a nőstényt,aztan fordítva,utána elfelejtik egymást,majd miután megint egymásra találnak,sokszor egy hímet kezdenek el kergetni a többiek-szóval nincs egy hal aki halalra van szekálva meg stresszelve (szerintem). Már 2 napja bent vannak az aksiban (csak ők szinte),és egyfolytában kicsit mintha idegesem úszkálnának fel alá,és sokszor mindhárman az aksi falán úsznak fel-le. Ez normális viselkedés guppyknál? Vagy mindegyiknek ilyen eleven az úszása,baj az hogy a falánál úszkálnak?

2016. jan. 22. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne azt várd, hogy az eladó segítsen, mert nem fog.

Ez olyan, mintha kerestél volna egy szaporítót és anélkül, hogy bármit is tudnál a kutyatartásról, az ő tanácsát elfogadva hazavinnéd a kutyát, aztán utána tennéd fel a kérdést, hogy a kutya miért viselkedik így.

Alapvetően stresszesek a halaid, a hímek egymással versenyeznek, míg a nősténynek közben mindkettő udvarol.

Előfordul, hogy a guppik elevenebb mozgásúak, de ez stresszre utal.

Mekkora az akvárium és milyen halak vannak benn?

Vehetnél még 5-6 nőstényt, csak szaporodni fognak és nem biztos, hogy tudsz mit kezdeni 2-3 hónap múlva 100+ ivadékkal.

Esetleg visszaviheted a nőstényt és vehetsz még 2 hímet.

2016. jan. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
akár még nomális is lehet, nekem a hímek mindig ezt csinálták az áramlatba beállva.
2016. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

60literes,de nem tudom hogy tényleg versenyeznek-e:/

Csak folyamatosan elég gyorsan fel-alá úszkálnak,sokszor teljesen külön. Mostanában meg az egyik olyan halat kergetik mindketten aki biztosan hím guppy,és mégis rárepül a nőstény is..

2016. jan. 23. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!