Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért viselkednek furcsán a...

Miért viselkednek furcsán a vörös neonhalaim?

Figyelt kérdés

Van egy 100literes akvariumom, voros neonhalakkal, es atrendezes óta a halak csak az akva hátsó falánál usznak oda vissza, nem tudom miért, enni feljonnek, es ejjel is maszkalnak mindenfele, csak nappal nem.:/

Miért?



2014. dec. 13. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Világos az aljzat? Mert ha igen, akkor nem csoda, hogy az árnyékosabb, sűrűbben növényesített részre mennek.

Ha sötét az aljzat, akkor pedig elől is növényesíteni kell kicsit jobban.

2014. dec. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, vilagos az ajzat, ey nem all modomban most lecserelni:/

Egy fekete háttér segitene?

mert az viszont régóta tervben van:)

2014. dec. 13. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Vegyél fekete bazalt köveket, kőlerakatnál, tüzépen, útépítő kft stb kapsz, gyakori építkezési anyag, rakd ki vele az aljzatot.


Ilyen lapos kövek: [link]

[link]


A sötét háttér nem segít.

2014. dec. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pusisz ***** válasza:
B.Joci, tetszenek ezek a bazaltkövek, az aljzatlakók, harcsák, algázók -nak nem élesek? Ezek mekkora darabok? Nem a darált verzió, inkább kisebb sziklák? (5-8cm?)
2014. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pusisz nem éles, ezek a kövek 5-10 centisek, igazság szerint nálunk vagy 5 helyen lehet venni, vannak olyan helyek ahol van egy nagy hegy, abból válogathatsz, lehet olyan, hogy 100kg a minimum amit ki kell fizetni.


Vannak olyan helyek akol 25kg zsákban adják, ott drágább a történet, 1000-1500ft egy 25kg zsák.


Ez nem ajzat, sima pc egér méretű vagy kisebb kövek, vasúti töltések is ilyennel vannak kirakva.


Aljzatra lehet tenni őket, én használom ajzat kitöltésre is, hogy kevesebb drága ajzat keljen.

2014. dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
evvel akadhatnak problémák. szerintem. aljzattisztításnál pakoljam ki mindet? és úgy forgassam át az aljzatot pl? bazaltzúzalékos aljzaton gondolkodom egy ideje. azzal más a helyzet.
2014. dec. 14. 14:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Dehogy kell kipakolni, a világos ajzat tetejére teszed a köveket, mért kellene kipakolni, nem is kell az egész aljzatot lefedni, és nem kell egymás tetejére tenni a köveket, ahol nincs növény oda teszel pár követ egymás mellé.


A bazalt jó, a növények közül nem mindegyik van oda érte.


Rossz képet linkeltem, nem a sügerest kellett volna találtam egy másikat: [link]


Világos homok ajzat és rajta bazalt kövek, ilyenre gondoltam gyors megoldásnak, mivel írtad nem akarod bolygatni a talajt.

2014. dec. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!