Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatok Axoltl-t egy 60liter...

Tarthatok Axoltl-t egy 60literes aksiban? Milyen hal fajokkal tehetem össze? Felsérti a lábát a kavics?

Figyelt kérdés
Nagyobb szemű fekete kavicsom van,szerintetek az bántja a lábát,vagy lenyelheti? Világítás szempontjából hogy kell csinalni? Köszönöm az infókat,tapasztalatokat!

2016. jan. 23. 08:42
 1/5 A kérdező kommentje:
*axolotl
2016. jan. 23. 08:44
 2/5 Mózes Adrián ***** válasza:

Szia!


Nagyon érzékeny a bőre így a legjobb választás a folyami homok. Megeszik és megcsipked minden nála kisebb élőlényt még akár a te újjadra is ráharap.

Én úgy tudom nem szeretik a túl erős fényt olyan 0,4 vagy max 0,5w/l de majd kijavítanak ha nem így van.

2016. jan. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Tarthatok Axoltl-t egy 60literes aksiban?" Nem, 100 cm x 50 cm alapterületű akva kell neki. (Egy 30 centisre növő állatról van szó, 60 literben meg se tudna fordulni!)

"Milyen hal fajokkal tehetem össze?" Semmilyennel. Vagy ő próbálja megenni a halakat, vagy a halak piszkálják őt: [link]

"Nagyobb szemű fekete kavicsom van,szerintetek az bántja a lábát,vagy lenyelheti?" Ha éles, felsérti, ha befér a száján, lenyelheti.


Olvass kicsit:

- [link]

- [link]


Következő kérdésedet megelőzendő: Egy farkoskétéltű faj sem tartható együtt halakkal, fajspecifikus akvárium szükséges nekik. Ha mindenképp valami nemhal izétet akarsz az akváriumodba rakni, akkor - ha többi lakóval is kompatibilis - a törpe(!) karmosbéka, a garnéla és a csiga jöhet szóba.

2016. jan. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző mindent leírt, bár szerintem a csiga sem jó választás, azt is lenyeli, ha befér a száján. A garnéla meg...

Körülbelül egy 100x40-50x30-as akvárium kell 2 egyednek.

Hallal nem nagyon tartható, ne gondolkozz abban, hogy olyan veszel, ami nem fér be a száján (szinte mindent lenyel, ami befér a száján), mert az élénk mozgású hal könnyen megsértheti az axolotlt, illetve az stresszes lesz.

A hőmérsékletre figyelj 10 fok alatt vegetálnak, 23-24 körül meg elpusztulnak a melegtől.

2016. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt minden le van írva:

[link]

2016. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!