Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért döglik meg minden...

Miért döglik meg minden algaevő az akváriumomban?

Figyelt kérdés
2008. szept. 17. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Akkor senki nemfog válaszolni erre a kérdésre.

rengteg ok lehet amiért epusztulnap pl.: nem tutdak táplálkozni mert nemnagyon termelődik alga az aqváriumban,kiöregedtek,esetleg betegen vetted meg őket stb.

2008. szept. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Miért ne válaszolnának?
2008. szept. 18. 09:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínű, nem megfelelőek a körülmények nekik az akváriumodban. Legközelebb ha ilyen kérdést teszel fel, írd meg hogy mekkora az akvárium, hanyan vannak benne, a víz paramétereit nagyjából, így nehéz tippelgetni.

De ami gyakran előfordul: valamelyik díszlet tartalmaz esetleg fémet, vagy bármi az akidban, az megmérgezi az algaevőt, ő rá a legérzékenyebb. Vagy ha van bent háttér, nem megfelelő festékkel lett festve, mérgezi -> más halak is pusztulnak, vagy csak algaevő? Ezt sem írtad. Aztán van-e neki megfelelő búvóhely? Kókuszhély, vasfa, kerámia bújó, ilyesmi. Mivel etetsz? Vegyél neki algatablettát, forrázz neki salátát, lágyítsd a vizét... Biztosíts neki helyet ahová elvonulhat az olyan halak elől mint pl. páncélos harcsa akik felidegesítik hogy állandóan zavarják a "felségterületén".

Ha rosszul tippeltem, mert ezek mint rendben vannak amiket írtam, írj le több mindent az akváriumról! Nem voltam nagyon részletre menő, de remélem segítettem.

2008. szept. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!