Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rosszabb lett a halak állapota...

Rosszabb lett a halak állapota? A darakór hogyan múlik?

Figyelt kérdés

Vasárnap este észre vettem,hogy darakórosak a halak (kezdő vagyok,ezért nem ismertem fel a jeleket a viselkedésükből korábban:(),ezért tegnap vettem is gyógyszert. Mindent úgy csináltam ahogy a kisállatkereskedésben mondtàk,meg ahogy rajta van a gyógyszeren,DE!

Amíg tegnap csak pár pötty volt rajtuk,ma már sokkal több van a két fertőzött halon. Ez azért van,mert rosszabb lett az állapotuk VAGY azért,mert a melegtől (felvettem 27-28fokra) elkezdtek kifakadni a már eddig is a bőrükben lévő paraziták?? Ha esetleg az első,és nem hatott a gyógyszer,akkor tegyek bele még egy adagot (mivel az van a dobozon,hogy csak az elso nap kell ennyit es ennyit bele tenni,a tobbi 4napon már csak hat a szer..)? TEHET ROSSZAT HA A BIZTONSÁG KEDVÉÉRT MÉG BELETESZEK EGY FÉL ADAGOT? Köszönöm:((

A gyogyszer; Tetra Medica Contralck



2016. jan. 26. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
ne tegyél bele többet, nem lesz semmi bajuk várj még
2016. jan. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazából a gyógyszer nem a már a hal bőrébe befúródott parazitákra hat, hanem a vízben szabadon úszó, gazdaállatot keresőkre. Az életciklusuk úgy zajlik, hogy befúródik a hal bőrébe(ez lesz a fehér pötty), néhány napig ott marad, majd leválik, cisztát képez, abban szaporodik, aztán kiszabadulnak és a vízben úszva új gazdatestet keresnek. Mint írtam, csak a szabadon úszó parazitát öli meg a gyógyszer és mivel több nap, míg ide jut, ezért csak akkor fog látszani a gyógyszer hatása, nem kell plusz adag. Illetve ugyanezért még pár napig akkor is folytatni kell a kezelést, ha már nincs a halakon fehér pötty és egy hét múlva kell egy ismétlő kezelés is.

2016. jan. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a meleg víz pont azért kell, mert így felgyorsul a parazita életciklusa és gyorsabb lesz a betegség lefolyása is.
2016. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen a 90% jól írja. régen úgy kezelték, h a beteg halakat folyamatosan pakolták át új akváriumba, mivel a vízbe volt a kór, a 4-5 akváriumba pakolásnál teljese elmúlt.
2016. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,annyira remélem hogy rendbe jönnek😞

Egy hét múlva ha csinálok egy 50%os vízcserét,kivehetek minden berendezést (növények,levegőzető stb),és lemosthatóm őket sima csapvízben,hogy biztosan lejöjjenek a paraziták mindenhonnan? vagy hagyjam inkább így,hiszen a gyógyszer úgyis megölte a (szivacsos) szürő úgyis kiszürte?

2016. jan. 26. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:
nem kell átmosni semmi . :)
2016. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A Tetra Medica ContraIck malachitzöldet és formaldehidet tartalmaz. Mindkettő kis mennyiségben gyógyszer, de nagyobb mennyiségben mérgező a halak számára, véletlenül se adagold túl!!

Azt is érdemes tudni, hogy a malachitzöld fényérzékeny, szóval az akváriumodat a kezelés időtartamára le kell sötétíteni.


Ahogy előttem is írták a meleg felgyorsítja a paraziták életritmusát. Ez azért jó, mert a gyógyszerek általában a szabadon úszó parazitákat tudják kiirtani.


Azt érdemes még megjegyezni, hogy ilyenkor a halak immunrendszere legyengül, előfordulhat, hogy másodlagos fertőzéseket kapnak, pl. halpenész, uszonyrothadás. Mivel ezek közül a darakór a legveszélyesebb, ennek a kezelését kellene befejezni, aztán elkezdeni az enyhébb betegségek gyógyítgatását.


Átmosni nem kell semmit. (Pláne, hogy a jó kóros csapvíz a szűrőbaci kolóniádat is kipusztítja.) Ha nagyon parázol egy jó alapos aljzatporszívózást csinálhatsz.


"kezdő vagyok,ezért nem ismertem fel a jeleket a viselkedésükből korábban"

No, akkor rögtön két dolog:

1. A gyakori díszhalbetegségekről azt kell tudni, hogy gyakoriak. Érdemes utánaolvasni a különböző díszhalbetegségeknek, hogy fel tudd ismerni és nagyobb pánikok nélkül gyógyítani is tudd őket.

2. Olyan akváriumból, ahol gyanúsan viselkedik akár egyetlen hal is, NEM veszünk halat. (Ha tisztában vagy a 1. ponttal, akkor hamarabb fel tudod ismerni, mi a gyanús.)

2016. jan. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!