Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szaporítsak szífókat?

Hogyan szaporítsak szífókat?

Figyelt kérdés
1 pár(1 fiú+1 lány)kardfarkú vagyis szífóm van.Hogyan lehet őket szaporítani?egyszerre menyi kishalra számíthatok?Miért olvasom a neten hogy "Az anya és a kishalak megóvása érdekében is ajánlott az elletőketrec használata" talán megtámadja a nőstény a kicsiket?
2010. márc. 28. 16:48
 1/6 anonim válasza:

Mekkora a halad? Nekem olyan 5cm a nőstény és 4-5 halacska született. De kifejlett példány (10cm) 100 körül is szülhet. Nagyon szapora hal, kb. mint a guppy.

Az anya és más halak is megeszik a kicsiket. Tegnap a guppy mama egyik kicsit ahogy kibújt már meg is ette. Pedig kaptak kaját rendesen. Az egyik xifo csaj pedig a xifo kölköt nyele be reggel a kisfiam elmondása alapján.

Ha sok növény van el tudnak bújni egy darabig.

Én azt csinálom, hogy ilyen elletőketrece tartom a halakat. De most vagy vagy 50 kicsi és nem lesz elég. A nagy aksiba lévő jövevényeket átrakom a műanyag dobozba.

2010. márc. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ilyen a dobozka és benne ovisok és bölcsisek.

[link]

A gugli keresőbe beírod a xifot és találsz a szaporításról is infot.

2010. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1 válaszolónak:

nekem olyan 7 cm körül

2010. márc. 28. 19:44
 4/6 A kérdező kommentje:

2 válaszolónak:

Ezek guppik nem?

2010. márc. 28. 19:50
 5/6 A kérdező kommentje:
mindenkinek aki pedig válaszol:köszi!!
2010. márc. 28. 19:51
 6/6 anonim válasza:
1-2 válasz is én voltam. 4-5 xifo. Pirosak és nagyobbak is voltak mint a guppik szülésnél. a xifo hasa is lement. Első nekem ennyi xifo jött, de lehet, hogy bekajált sokat az anyjuk. Bár elég sok a növényem és bújhatnak.
2010. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!