Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szaporítsak bettákat?

Hogyan szaporítsak bettákat?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kezdjek neki a betta szaporításnak tetszik is érdekel a dolog van 1 hímem meg 2 nőstényem. Próbálgattam már mennyire érdeklődnek egymás iránt, de szigorúan csak úgy h összetoltam a két akváriumot. A nőstény hol izgatott lesz, hol nem is érdekli a hím szint úgy. Olvastam oldalakat is de még mindig nem tudom, hogy hogyan vágjak bele.

Előre is köszi a válaszokat


2011. okt. 14. 18:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nekem nem vált be más,csak a 100 literesben,egy hím két-három nőstény felállás sok növénnyel,27 fokos vízzel.Siker esetén mindet kivenni,penészedésgátló.A halasnál kapható szebbnél szebb hímekkel sohasem sikerült.Csakis saját nevelésüekkel.Száz kicsiből jó ha húsz-harmincat sikerült felnevelni:(
2011. okt. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Az Akvarisztika könyvben le van írva minden.

Szükséges hozzá: nőstény, hasában ikrákkal, ivarérett hím.

Fiaztató akvárium (üres), fűtőbetét - hőmérséklet szabályzó a megemelt hőfok érdekében. A YouTuben meg is nézheted, több film is van fenn.

2011. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Az addig oké, hogy mi kell hozzá,nem értem h mért nem nagyon érdeklődnek egymás iránt. Elméletileg mind2nek ivarérettnek kell lennie a nőstény megvan 6 hónapos asz biztos a hímet nem tudom pontosan de épít habvárat, bár még elég szétszórtat. Olvastam hogy azonos színűek könnyebben elfogadják egymást lehet az a probléma h a hím piros a nőstény meg kék ? 18:28-as kommentelőtől kérdezném hogy akkor a bolti hímek nem az igaziak ? tenyésztőtől kéne beszereznem vagy ezzel is lehetséges ?
2011. okt. 14. 18:42
 4/28 anonim ***** válasza:
Nekem amikor a sziámikat szaporítgattam,egyszerre 10-15 hímem volt,és vagy harminc nőstényem.A hímek közül hármat én neveltem fel,a többit felnőtten vettem.Az általam felneveltekkel simán ment minden,ettől felbátorodva kezdtem el vásárolgatni szebbnél szebb hímeket,azokkal sohasem sikerült.
2011. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Azt szerettem bennük,hogy nemvolt két egyforma alig vártam,hogy színesedjenek.
2011. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
És akkor honnan kerítsek tenyészképes hímet ?
2011. okt. 14. 20:20
 7/28 anonim ***** válasza:
Ha sokáig nem lát nőstényt a hím, beállítod az ívási hőmérsékletet, nincs a közelében semmi zavaró - nagyobb az esélyed.
2011. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Magyarul a lényeg h jó kanos legyen ahím ? :D és amúyg egy 31 litweres akvi jó szaporító medencének ? :) meg egy kerámia farönk a nősténynek búvóhelynek ? És elkezdhetemúgy is az ívatást h csak délután estefele tuddok otthon lenni tehát 1 nap alatt ugye nem csapja agyon anőstényt ? vagy inkáb úgy próbáljam meg h ha otthon tudok lenni ?
2011. okt. 15. 16:49
 9/28 anonim ***** válasza:
Nálam az ívató csak 5-6 literes volt és teljesen üres. Az alján sem volt semmi, lehetőség szerint esővíz. Legyél otthon , nekem a hím a nőstény úszóit letépte a nász alatt-után. Az ikrákat meg megeszi a nőstény, emiatt is ajánlott az időben kivétele.
2011. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
És hány napot szánjak rá körülbelül ?
2011. okt. 16. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!