Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez valami betegség?!

Ez valami betegség?!

Figyelt kérdés
Ma vettem èszre hogy több halamból is valamilyen narancssárga cèrna szerű dolog lóg ki... Mi lehet ennek az oka? Ilyen mèg soha nem törtènt.

2016. jan. 27. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Pontosan milyen halak és melyik részükről lóg ki?

2016. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Xifó. Guppy. Black molly. A hátsófelükből lóg ki. Vagyis a szèkletük narancssárga ès cèrnaszerű.
2016. jan. 27. 18:16
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Mekkora akvárium? Halak pontos száma, fajtája? Szűrés? Vízcserék módja, gyakorisága?
2016. jan. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
csinálj képet róluk
2016. jan. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van 3 razbórám, 6 neonom, 15 guppy, 2 molly, 2 black molly, 7 kisebb algaevő. Az akváriumban126litres. Minden jól működik. Régóta foglalkozom a halakkal. Nem ez az első akváriumom de ilyesmivel még sosem találkoztam. Azt mondta valaki hogy parayita is lehet. Remélem nem az.
2016. jan. 28. 17:50
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok képet csatólni. Utánna néztem és nem hiszem hogy parazita mivel az én halaimnak a végtermékük narancssárga és nem a külömböző testrészükről log ki..
2016. jan. 28. 17:57
 7/12 anonim ***** válasza:

"Van 3 razbórám, 6 neonom, 15 guppy, 2 molly, 2 black molly, 7 kisebb algaevő. Az akváriumban126litres. Minden jól működik. Régóta foglalkozom a halakkal. Nem ez az első akváriumom de ilyesmivel még sosem találkoztam. Azt mondta valaki hogy parayita is lehet. Remélem nem az."


Hát ez elég gyenge társítás, nem kevés hibával:

-razbóra rajhal, minimum 8-10 egyed

-neonhal még inkább, egy 10 fős raj kicsinek számít

-a 3 elevenszülő fajhoz csak gratulálni tudok, ha jók a körülmények szaporodnak, ha meg nem, akkor máris láthatóak a negatív tartási körülmények

-A "7 kisebb algaevő" rész megfogott...az algaevők egymással agresszív területvédő halak, ráadásul nem is kicsik: az anci 15 centisre nő, de többi faj még nagyobb (akár 50-60 centi!), ekkora akváriumba 2 egyednél több nem tartható. Lehet, hogy kicsik, de majd megnőnek, ha meg nem nőnek, az ammóniamérgezés: nem megfelelő tartás. Ha esetleg valami coryfajra, vagy törpe szívóharcsára gondolsz, az nem algaevő.

2016. jan. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az eleven szülő halaim igenis jól szaporodnak. Én kértem hogy valaki mondja meg mi a baja a halamnak. Erre mindenki kritizál. Én tudom hogy segítség képpen írtátok. De meg választ nem kaptam hogy mi baja van a halamnak..
2016. jan. 28. 18:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet parazita, a marófejű féreg, amely a hal végbeléből lóg ki és a szívott vértől barnásvöröses színű. Nézd meg, nem az-e véletlenül. Bár az csak pár milliméter hosszú, ha ennél hosszabb, akkor nem az.
2016. jan. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az, ha kritizálunk egy válasz: a rossz tartásmód okozta betegség, vagy parazita az ok.
2016. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!