Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan érdemes halat venni,...

Honnan érdemes halat venni, boltban vagy tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Hol lehet kapni egészseges és árban reális áron halat boltan/tenyésztőtől.
2010. márc. 29. 07:18
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Nézd ezt boltja és tenyésztője válogatja.Nyilván a tenyésztőnél vásárolt hal olcsóbb, de érdemes körülnézni az akvarista hu-n is.
2010. márc. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akvarista.hu-n mindenki tenyésztőre esküszik.Én ugy vagyok vele,hogy bolt.A bolti halakat már szállították,abbol elhullottak a gyengék.Árban drágább,de SZERINTEM %os szempontbol több élő hala veszel boltbol mint tenyésztőtöl.Hisz boltban ugyan ugy a tenyésztett halak vannak,csak mondom,a gyengébbek elhullanak belőle.Ha Bp-i vagy írj rám egy privát üzenetet,és megadom a boltom helyét(boltom,mint:A bolt,ahol én szoktam vásárolni mindig és csak jót tudok mondani róla).Szia
2010. márc. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bonyolítanám: nagyker

Én úgy látom, hogy aki komolyan tenyészt, annak nem az egyszeri vásárló a megélhetési forrása, hanem a boltos. A nagykereknél hasonló a helyzet. Ha megengedik, hogy vásárolj, akkor sem fognak szólni, hogy ne vedd meg, mert beteg az állomány. A boltosnak viszont szólnak, mert fontos megtartani az állandó vevőjüket.

A hobbitenyésztőkkel általában nincs baj, de sok boltos is tenyészt, így ott jó áron, hazai vízben nevelt halakat kaphatsz.

Vannak lelkiismeretes tenyésztők és korrekt boltok is. Viszont van olyan tenyésztő akitől soha nem veszek már halakat.

2010. márc. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azthiszem ugyan ott tartunk.Boltra szavazott az előző hozzászóló is.(Én az elöttelevőt írtam).
2010. márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek én is inkább a boltira szavazok ott vettem már halat de már nagyon régen kb.3 éve csak azok szezonhalak voltak és azok nem élnek túl sokáig.
2010. márc. 29. 15:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Ti ezt a levezetést komolyan gondoljátok, hogy azért bolt, mert ott elhullik a gyenge?


Elárulom, hogy a tenyésztőtől kikerülő halak 99%-ban teljesen egészségesek, csak a Magyar kiskerek 95%-ában annyira NINCS szakértelem, hogy nemhogy egy komolyabb halat, de még guppy-t sem bíznék rájuk.


Amúgy magyar tenyésztőt már elég nehéz találni, maximum különleges állatokra, a kommersz piacot (guppy, neonhal, ilyesmi) a szlovák beszállítók uralják.

2010. márc. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!