Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért haltak meg a boltban...

Miért haltak meg a boltban vett guppyaim?

Figyelt kérdés
2 hete vettem nagykőrösi boltban guppikat és pár nappal ezelőt meghaltak pedig megvolt nekik a tágas hely buja növényzet fütés szűrés levegőztetés vílágítás kaja.
2010. márc. 29. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet hirtelen raktad őket vízbe.
2010. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nyugi, nálam is kidöglenek egy idő után, pedig szűrt-levegőztetett-melegített a víz, van bújóka, normális kaja... egy idő mindegyik feladja...


egyedül két guppi fiú bírja már elég régóta... sztem ez tenyészet kérdése is.

2010. márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
VÍzcserét sem szabadelhanyagolni.A bomló cuccok felhalmozódhattak ha nem vártad ki hogy a szűrően megfelelő baktériumkultúra alakuljon ki.Továbbá lehet hogy valami vegyszer került be,villám csapott az akiba,ehgy kézigránátot dobtak bele a szüleid.Ennyiböl nem tudjuk megmondani h mi ez....A villámos részik minden igaz amit írtam:).Amugy betegen is vehetted őket.
2010. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de akkor egy két napig kellene hagyni a vizet magába hogy kialakuljon a jó baktériumcsoport?
2010. márc. 30. 07:13
 5/8 anonim ***** válasza:
NEm.Az akváriumba kell lenni a víznek növényeknek és mindennek kivéve a halak.Lehet venni baktérium kultúrát flyadékban,amitöl elvileg 1 vagay 3 nasp alatt kialakul,de ha nem veszel akkor 1 hét.Egy kis halkaját is szorhatsz a szűrőbe.És a levegőztetésnek is mennie kell,mert lételemük a baktériumoknak.Amugy vízcserénél anti klórt kell használni.(vízelőkészítőt) Vagyis akkor kell használni ha nem hagyod állni a vizet minimum 1 napig.De én a vízelőkészítőre szavazok.Az nem csak klortalanít.Mármint ha sera vagy tetra vagy valami más márkéás vízkezelőd van.
2010. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
van egy sera márkájú vízelőkészítő: kékes színű folyadék kb 60 ml. sárga dobozban: ilyesmi(de nem pontosan mert a papíron más van : [link]
2010. márc. 30. 13:02
 7/8 Doruss ***** válasza:
Ugyanott veszem én is halcuccokat ahol te, nekemnem halnak meg csak úgy. Lehet, hogy sokkot kaptak, mert ha hirtelen változnak a körülmények, akkor kaphatnak ozmózisos sokkot, amibe belehalnak. Nem volt semmi tünet? pl nem voltak kedvetlenek? vagy nem volt rajtuk semmi pötty, folt, nem úsztak furcsán? szállítás során sokmindent elkaphatnak, nyilván nem halnak meg csak úgy.
2010. márc. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kicsit olyan kígyószerűen
2010. márc. 31. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!