Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol tudok Budapesten törpe...

BRDragon kérdése:

Hol tudok Budapesten törpe díszcsíkokat vásárolni?

Figyelt kérdés

Ha valaki esetleg az adott helyen forgalmazott árát is tudja, akkor legyen kedves azt is leírni, így könnyebben kijöhet hol a legolcsóbb. Gyorsan előrevetíteném, hogy nem (csak) a csigaevő tulajdonsága miatt szeretnék belőle kisebb csapatot tartani, hanem azért is mert tetszenek, békések és ugyanolyan vízparamétereket igényelnek mint a többi lakó.

Aki tart otthon belőlük tud valamit mesélni a kattogó hangról amit állítólag kiadnak? (Mennyire hangos? Mennyire gyakori? Üvegfalon csinálja-e, s ha igen az karcosíthatja-e az üveget?)


Juwel Vision 180-at tervezünk venni és beüzemelni hamarosan társas vegyesként. (Szűrőnek JBL e1501, vagy Fluval 306 külső szűrőt tervezek, melynek oka rendkívül egyszerű: 1000 LPH felett csak ezek férnek be a szetthez járó állvány ajtós részébe. A beragasztott belső szűrőt legszivesebben kivágnám, de akkor ugrik a garancia így sajnos 2 évig benne kell hagynom, de így legalább lesz valami a szűrítakarítások idejére is.)


Szóval a 180 literre menne 5-6 törpe díszcsík (máris 10.000 Ft felett járunk xD), melléjük 10-12 vörös neon, 1 pár ramirezi, meg ha nem zavarják egymást a botiákkal akkor vagy 6 páncélos harcsa, egyéb esetben ugyanennyi citromlazac vagy rózsalazac. Ez így megfelelő?


(Úgy láttam mindegyiknek jó a 14nk körüli keménység, 7,5 pH és 26 fok. Kivéve persze a vörös neon-t, neki túl kemény, lehet desztillált vízzel lágyítanom kellene?)


Tudtok esetleg növényeket is ajánlani ami jól érzi magát ilyen paraméterek mellett és 2x35 watt T5-nél? (0,38 watt/literre jön ki kb. reflektorral) Érdemes lehet az egyik csövet növényesre cserélni?


Köszi a segítséget. Amúgy sztem kezdőnek számítok mert 5 évvel ezelőtt volt egy 50 literes akváriumom de rossz vége lett. Most már hetek óta csak olvasgatok meg oktató videókat nézek, s már látom hogy szinte az összes hibát elkövettem amit lehetett. Szerintem ezúttal menni fog.


Köszi a válaszokat előre is!



#törpe díszcsík #juwel vision #e1505
2016. febr. 7. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:

csak a törpe tetszik?

180 liter a macrachantan, meg a modestan kívül a többi csíknak jó lehet.


[link]

2016. febr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! Igazad van a sávos díszcsík (Botia striata) is jó alternatíva lehet. És még árban is meglepően olcsó a törpe díszcsíkhoz képest, s vízparaméterekkel sincs gond. Ráadásul hasonlít a páncélos harcsákhoz így azok helyett mehetnek a citromlazacok.

Köszi mégegyszer, nagyon hasznos válasz volt, azért persze várom még a válaszokat a többiektől is, meg a többi kérdésre is.

2016. febr. 7. 11:08
 3/5 anonim ***** válasza:
szívesen. brekk listáján fent van a törpe is, de talán 3300ft körül van...
2016. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azon a listán amit küldtél én nem találtam törpét. Vagy brekk listája alatt egy másik listára utaltál? Ha igen akkor tudsz küldeni arról is linket? Esetleg valaki tud Budapesti helyet is ahol kapni törpe vagy sávos botia-t (személyes megtekintési lehetőséggel)?

(Azért néztem ki a törpét elsőként, mert ők a legkisebbek.)

2016. febr. 8. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:

ez a brekk lista:

[link]


ha belépsz ebbe a csoportba akkor automatikusan generálnak egy accot neked:

[link]


nem a legolcsóbb lista, németből hozza a halakat, de minőségi halakat , és nagy részük itthon nem szerezhető be.

2016. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!