Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi növényt érdemes...

Akváriumi növényt érdemes elültetni valamibe?

Figyelt kérdés
Mikor vettem, azt mondták, vegyem ki a műanyag cserepéből, amiben szivaccsal volt fixálva, és úgy tegyem be a vízbe, kb pár hétig fog élni. 3 hete vettem, azóta is szép, nem sárgul, sőt az egyiknek 2 kis gyökere is van. Ezt érdemes elültetni valamibe, vagy hagyjam a francba?

2016. febr. 7. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nincs beültetve az akvárium talajába ?
2016. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kavics van benn neki csak.
2016. febr. 7. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
vedd ki abból a műanyag tárolóból, mert amit szivacsnak gondolsz, az üveggyapotot is tartalmaz, ami árt a halaknak.
2016. febr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdemes, kicsit több aprószemcsés aljzatba elültetni (1-2 mm) és esetleg valami gyökértápot dugni alá.
2016. febr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 elwera ***** válasza:

Megteheted azt is, hogy ha van egy darab vasfád, akkor damillal hozzákötöd. A gyökere hátul lóghat a vízbe, a fa mögött nem látszik, viszont az lesúlyozza, hogy ne repüljön el. A vízből is fel tudja venni a tápanyagot.


Ha viszont füvesített akváriumot akarsz, olyan jellegűt, mint egy kert, mintha földbe lennének ültetve a növények, akkor érdemes venni valamilyen általános növénytalajt. Létezik sokféle. Nekem bevált a Pro soil. Szépen nőttek benne a növények.

2016. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!