Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért beszélnek egyes akvarisz...

BRDragon kérdése:

Miért beszélnek egyes akvarisztikai üzletekben dolgozók a tapasztalt akvaristák fórumos tanáscsaival gyakran teljesen ellenkező tapasztalatokról?

Figyelt kérdés

2 példát hadd emlitsek:

1. Ha nekiállsz kutakodni milyen szűrőt érdemes használni egy 180 literes akváriumba, akkor azt találod, hogy egy minimum 1200 lph-s külső szűrő az ideális. Ezzel szemben az üzletben azt mondják hogy az nagyon erős, visszaverődik az akvárium túlfaláról is és csak speciális erős sodrású vizeket kedvelő halak tarthatóak benne. Szerintük a 600as belső szűrő elegendő ha kisebb pontylazacokat meg neonokat (is) szeretnék tartani, mert ezek nem bírják az erős áramlást, s nekik még a 600as szűrőt is cserérlniük kellett 400asra a 190 literesben, mert zavarta a halakat az áramlás...

2. Másik példa hogy a tapasztalt fórumozók szerint ajánlott a min. 0,5 watt/literes világítás, az is lereflektorozva. Ezzel szemben az üzletben azt mondják ne reflektorozzam le még a 0,4eset se, mert akkor nagyon algásodik majd.


Miért vannak ezek az ellentétes nézetek? Azért mert a boltosok ennyire nem értenek hozzá, vagy azért mert ők a klasszikus halas akváriumról beszélnek miközben a tapasztalt fórumozók a növényesről? Ha én klasszikus halasat szeretnék akkor most elsodorja a citromlazacokat meg a neonhalakat az 1400 lph vagy nem? Fog algásodni a 0,4es fényerőtől ha lereflektorozom vagy nem? Kinek van igaza?



2016. febr. 9. 00:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

"1. 10.000-12.000 l/h órás légpumpákkal hatalmas szivacsokkal több 500 literes megszűrhető."


Nem ekkora kompresszorral dolgoznak, hanem jóval kisebbel. Jó ha 2-3mp-ként láttam egy-egy buborékot. Ja és ezt szintén egy neves (ha nem a legnevesebb magyar) sügértenyésztőnél láttam.


"2. ki is keltek az ikrák? kis halak megmaradtak? 100% vízcserésnek szerencséje van,h olyan helyen lakik, borsodba itt-ott fehér víz folyik a csapból. strapabíróbb halai lehetnek, akik kínokat élnek át a 100 % cserénél, de elviselik."


Nem egészen... ez egy sügér tenyésztő (afrikai) és nagyon jó halai vannak. Folyamatosan ívnak, nincs ott kín. :) És gyönyörűek a halak. Azt azért hozzáteszem, hogy van két kb. 1500 literes hordója, amiben 2 napig áll a víz, hogy főleg a klór kimenjen belőle.

Nem akarok hülyeséget mondani, de mintha a Kék Frontosánál is sokkal komolyabb vízcseréket csinálnak, mint a heti 10-20%.


"3. sokan kimossák teljesen a szivacsot, itt is igaz a klóros dolog, plusz a talajba , vízbe maradnak bacik, pár napig tuti magasabb az ammónia a kelleténél, itt is kínlódnak a halak valamilyen szinten."


Értem én, hogy mit mondasz, viszont ezt mint ahogy feljebb is írtam, komoly sügértenyésztők csinálják. Akiknél élnek, szaporodnak, virulnak a halak.


"4. a trofi már érdekesebb, láttad is a halait vagy csak mondta? :) a vörös szúnyogot elhiszem( én csak fehéret mertem nekik adni), de a nitrátra érzékenyek. forgatnak a halai egyáltalán?"


Forgatnak és árulja is az ivadékokat.

2016. febr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Sinkóék 50% nál nem hinném h többet cserélnek.
2016. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is kb. annyit.


Azt azért hozzá teszem, hogy ezeknél a tenyésztőknél általában (a homoki sügereket leszámítva) nem nagyon van aljzat és tereptárgy (van ahol egyáltalán nincs), szóval könnyebben is tisztul, a mulm nem tud miben elakadni.

2016. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Ismét köszi mindenkinek.


Válasz a 10. hozzászólásra:

lehet igazad van és csak az ilyen kezdőket mint én kápráztat el egy ilyen szép komplett elegáns szett mint ez:

[link]


Nem tehetek róla de tetszik :)


Vagy ha az íves nem oké akkor meg ez:

[link]


Az Opti White-os ötlet viszont tényleg szupernek tűnik, de azért egy-két dolog elgondolkodtatott:

1. Milyen ezeknek a biztonsága? Épp most mesélte valaki hogy üvegessel készíttetett 100 literes akváriumában 5 év után elengedett a ragasztás és lebodta a padlóra a vizet... Ezeket az opti white-okat pedig úgy írják az oldalon, hogy minimális ragasztóval és erősítések meg keretek nélkül készítik, és csak 1 év a gari is, ami így összességében elég aggasztóan hangzik, hisz a szépségnél még mindig sokkal fontosabb a biztonság.

2. A másik a tető. Azért nehogy már nyitott legyen vagy csak egy gagyi fix üveglap legyen felül, hogy néz már az ki? xD

Az igényes tető beépített nyílásokkal nálam alapelvárás, (ami nem csak dizájn, hanem szükséglet is: ha elutazunk kell tudnunk használni például automatikus haletetőt.)


A linkelt juwel szetteknél van rendes tető és vastag ragasztás, ráadásul alul dupla, ráadásul van hozzá biztonsági keret is (meg 2 év gari 1 helyett). Ha csinálnak is bődületes marhaságokat a Juwel-nél, azért az látszik, hogy a biztonságon nem spórolnak.


Ettől függetlenül ha meg tudjátok erősíteni hogy a greenaqua által vékonyan ragasztott erősítések nélküli üveg nem fog soha az életben elengedni, és kapható rá normális tető is amin megvan minden szükséges nyílás, akkor már erősen elgondolkodom ezen az opti white-on.


(Amúgy tervezünk kiutazni hozzájuk Törökbálintra, aztán velük is beszélgetünk majd személyesen is ezekről.)


Ja igen, kimaradt mégegy fontos kritérium az akváriumra: legyen hozzá méretben tökéletesen passzoló kész és erős állvány, aminek van ajtós része is külső szűrőnek, meg nyitott része is karanténos akváriumnak. Ha ezeket mind tudja szállítani nekünk a qreenaqua, akkor nagyon jó esélyük van rá, hogy meggyőznek. :)

2016. febr. 9. 13:10
 15/33 anonim ***** válasza:

1: Úgy ragasztják meg, olyan merevítéssel, ahogy kéred.


2:"hogy néz már az ki? "

Pl

[link]

2016. febr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Ha nem számít a pénz.... :) Én ennyiért inkább egy 500-600 literes akváriumot vennék. :)
2016. febr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

1. OK, ez jól hangzik, ennek örülök. ;)

2. A nyitott tetőről ezzel nem győztél meg, se nem praktikusabb se nem szebb mint egy profi fekete tömör tető. volt nyitott tetősünk, kiugrált belőle olykor 1-1 hal... Nameg ott a haletető kérdése is...

2016. febr. 9. 13:24
 18/33 anonim ***** válasza:

Igen, a nyitott akvárium is más stílus, a böhöm nagy akvárium is más stílus.

Ahhoz jóval erősebb technika kell minden téren, ami meg már megint teljesen más költségvetés.

Itt jön a képbe a házi barkácsolás, szűrő, világítás, bútor, stb.

De a házi barkácsolás megint más stílus.


A kényelem is szempont, legyen hozzáillő kész szekrény, hozzá illő tető, stb. Valakinek ez a fontos.


Én is csak opcióként írtam hogy csinálnám, mert és is túlárazottnak látom, de ha neked ezek a dolgok fontosak, ne hagyd magad elbizonytalanítani.

2016. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Véletlenül se akarlak se lebeszélni, se rábeszélni semmire , de minek neked hal etető? :)


Arra a 2 hétre, amíg elmész nyaralni?

Nyilván, van előnye a gyári tetőnek, csak pl amennyi előnye van, annyi pont jelentkezik hátrányban azzal, hogy nem szabvány csövek mennek bele.

Ha rendes 39 wattos 85 cm-es T5-ös csövek lennének, nem is szóltam volna semmit.

De ez nekem annyira pofátlan lehúzás, hogy már csak azért se könnyen cserélhetőt raknak oda, annyi ilyennel találkoztam már, hogy én már csak makacsságból is kerülöm az ilyet. Nem az a pár ezer ft, (az is :)) hanem maga az elv, hogy a lehúzásra játszanak.

2016. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Köszi, igen ezek a dolgok fontosak nekem. Az 500 literes meg amúgy sem jöhetne szóba mert hely sincs akkora meg a födém sem bírná el, meg a ahhoz már milyen szűrő kéne? xD

Nameg a rezsije, meg a vízcserék is 30 liter helyett 100-at kéne cserélni hetente... Á az embertelen lenne. Elég a 180 liter, de az legyen szép, dizájnos, erős, biztonságos és kényelmesen használható full extrásan felszerelt. A tetőre kell minimum auto-haletető nyílás, etetőnyílás, meg külső szűrőnek csőnyílások. Ezek mellett nem árt még a tengerivé alakíthatósági nyílás meg a tetőtartó oldalrúd sem. Oké egyszerre sok kiadás lesz, de jóesetben csak egyszeri nagy költség, utána már csak a rezsi.

2016. febr. 9. 13:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!