Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyöngy dánió tartása? Tapaszta...

Gyöngy dánió tartása? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Egy 30 literes akvárium megfelelő nekik? Mennyire egyszerű tartani őket?

2016. febr. 9. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 45 literben van 10 darab garnélákkal. Az alap dolgokon kívül nagyon nincsenek extra igényeik. Szeretnek bújkálni, csak akkor jönnek elő, ha biztonságban érzik magukat. Fagyasztott cyclops és tetra granulátumot adok nekik
2016. febr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez biztató. :) és ekkora akváriumban hány db dániót lehet tartani? A JBL NovoBea táp jó nekik?
2016. febr. 9. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a szűrésedtől függ. Azt a tápot nem ismerem
2016. febr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rajhal, úgyhogy nagyon min. 6 kell belőle. Egy 30-asba jó szűréssel még épp mehet annyi.

Mivel tényleg szeret elbújni, sűrű növényzet kell.

Nem bonyolult a tartásuk. 25C, közepes vízkeménység az ideális nekik.

2016. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 elwera ***** válasza:
Nekem az az érdekes, hogy bár szaporítják, de vadonfogottakat kaptam annakidején, és először nem akarták megenni a fagyasztott kaját, egy kaja volt csak amit megettek, az élő vizibolha. Aztán lassanként, amellé raktam mindig fagyasztottat is, meg garnéláknak adtam "Sera shrimps naturals" száraz kaját és ezt elkezdték a dániók is ezerrel enni. A fagyasztott artemiát is szeretik, ha picik még, akkor élő artemiát lehet keltetni nekik "Sera artemia mix" zacskóból, amiben artemia tojások vannak.
2016. febr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyémek is ledobják a hajukat a garnélakajától :)
2016. febr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!