Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshalat lehetek...

Sziámi harcoshalat lehetek guppikkal együtt tartani?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan hány literes akvárium van a nagymamámnál az egyik szemre olyan 50*40*40-es lehet és olyan 20 guppi lehet benne(nagy-kicsi vegyesen,de lehet hogy több),ebből kb. 5-6 hím van,az egyiknek különösen nagy az úszója.

A másik akvárium kisebb (30*20*30) s 2 "díszponty" szerűség van benne olyan 6-8 centisek.

Az a kérdések,hogy lehet valamelyik akváriumba 1 hím bettát rakni?A guppikkal megférne?Nem bántanák egymást a nagy úszós guppival?Igazság szerint,örülnék ha megférnének,mert betudnám rakni a kisebb akváriumba,de akkor gondolom,nem jönnének ki a "pontyokkal" és nem szeretném őket eltávolítani...

Esetleg,még abban is tudnátok segíteni,hogy kell kiválasztani egy nyugodtabbat?Az erős színűek agresszívabbak?


2016. febr. 11. 10:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elírtam a kérdést.*lehet-e
2016. febr. 11. 10:37
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet, addig,míg halálra nem üldözi a guppikat. Egyébként az ekkora akvárium ennyi guppinak sem egészséges. Ha nőstény bettát veszel, az kevésbé harcias.
2016. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez már a 23856564. ilyen kérdés. Nem,azóta sem!
2016. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Persze, beteszed a bettát, elpusztulnak a guppik és a bettának lesz akkora helye, amekkora elég egymagának.
2016. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mindkét üvegedény bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát.

És NEM!, nem alkalmasak a betta tartására.

(A kisebbik semmilyen hal tartására sem alkalmas, törvény is van róla!)

2016. febr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ezt sajnos nem tudtam,akkor veszek egy nagyobb akváriumot.
2016. febr. 11. 12:28
 7/14 anonim ***** válasza:
mi az a díszponty? csak nem koi? ami 1 méteresre nő? de mind 1 is mert aranyhalnak is nagyon kicsi, nagyon nagy kínokat élhetnek át... csak sajnos nagy bennük az élni akarás, és ti ezzel visszaéltek. Nagyon gyorsan engedjétek el egy tóba, vagy ajándékozzátok őket megfelelő helyre. és vegyetek minimum 30 literes akváriumot( törvény írja elő, h ez a minimum a hal tartáshoz!!!!!!!!), abba mehet egy betta. guppiból pedig érdemes csak hímet tartani mert addig fognak szaporodni, amíg a végén a saját piszkukba fognak úszni. Nagyon felelőtlen ,rossz haltartók (direkt nem akvaristát írtam) vagytok, az ilyeneket eltiltanám az akvarisztikától...
2016. febr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

koi díszponty:


[link]


kisebb testű aranyhal:


[link]



És ne is próbáld bemagyarázni, h a tietek törpe és nem nő nagyra mert NINCS olyan! csak a mérgezés miatt nem nőnek meg!!!

2016. febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A nagyobbik akvárium annyira nem rossz (igaz, nem a legjobb) 20 guppinak, főleg amíg nem is mind kifejlett, de hamar túlszaporodnak, még jobban. Természetesen jó szűrés kell hozzá, így épp tűrhető, ha tényleg 80 liter, DE nem a legjobb.

A koi pontynak meg nem elég egy "nagyobb akvárium", nekik több ezer liter kell, ehhez megfelelő szűrővel 90 centisre is megnőnek...

2016. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A kis akváriumban élő halak nem koik,em tudom micsodák.Őket átraktam a guppik akváriumába,a guppiknak,pedig tegnap vettem egy 60 literes akváriumot.
2016. febr. 14. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!