Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok eről? (részlet...

Mit gondoltok eről? (részlet lent)

Figyelt kérdés
ivadéknevelő: [link]
2010. márc. 30. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem jó, hiszen nem kell egy másik akváriumot üzemeltetned, csak simán beleteszed ezt a nagy akváriumodba, és ha szaporodnak a halaid, biztonságban lesznek a kicsik, nem fogják őket felfalni a nagyok. 700 Ft nem nagy pénz, szerintem megéri, de ha még ennyit sem szeretnél, akkor szúnyoghálóból és fából csinálhatsz ugyanilyet. persze ha megveszed az kevésbé időigényes:)
2010. márc. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fából? a fa beszívja a vizet és elkezd málani a vizbe. nem túl jó ötlet. egyszerűbb ha megveszed.
2010. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
le tudnátok írni hogy miből és hogyan tudnék házilag csinálni a szúnyogháló már megvan
2010. márc. 30. 20:25
 4/11 anonim ***** válasza:

19:24-es vagyok. Elkezd mállani a fa? ezt most komolyan gondolod? egy csomó akváriumban van gyökér, vasfa meg ienek, semmi gáz nincs fa fát teszel az akváriumba.

Persze hogy egyszerűbb ha megveszed. nem csináltam még sose ilyet, de gondolom csinálsz egy fa keretet, kiméred a szúnyoghálót, és mondjuk odaférceled a fakeretre. az akváriumra-tétellel lehet csak gond. vmi műanyag fogacskát kell tenni (akasztót) az elkészült ivadéknevelőre, és felügyeskedni az akváriumra.

2010. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem van ugyanilyenem:)) szerintem nagyon praktikus...sajnos nálunk leikráztak mielőtt észbekaptunk és használhattuk volna, nem sikerült megmenteni egyet sem, felzabálták a halak:S

szerintem ez a pár száz forint nem pénz érte

2010. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is pont ilyenen gondolkozom...

Az alját és a tetejét (üres négyzetet) még nem találtam ki, de a közéjük valót már kigondoltam: műanyag ruhafogas... abból is négy darab kellene.... a négyzet (alul, felül) pedig talán lehetne műanyag tálcából faricsgálni, ha ügyes vagy és vannak ezekből otthon feleslegesen...

2010. márc. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21:11 vgagy nem vagy még felnőtt,vagy csukott szemmel füllel jártál a nagy világban,vagy totál nem értesz ilyen téren a dolgokhoz,mert ugy egy az egyben igaz az info hogy mállik a fa.Arrol ne is beszéljünk,hogy akkor azt is áztatni kéne 1 hónapot h ne oldódjon ki belőle semmi.Továbbá nem az lenne a baj h lesűlyed hanem h lebeg. Müanyagbol kellene amugy megcsinálni a keretet,erre akváriumragasztószilikonnl rányomni a szunyoghálót(csak a szilikon több pénz mint az a cucc).Amugy nem tudom,mit kéne gondolni erröl?Még ha szűrőt kérdeznél,akkor megirnák h halk,jól szűr,keveset fogyaszt stb.De ennél?Nagyon finom selymes a háló része.Vagy mi?Az utolsónak:Eleven szülő halak nem leikráznak hanem szülnek.Az ikrát pl a neonhal rakja.Tudod;kaviár.
2010. márc. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szia! én sziámi harcoshalnál akartam használni, és ott bizony a betta ikrázik, a hím összeszedi, és a fészekbe köpködi... kösz a kioktatást!
2010. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tudom hogy hogy működik a harcoshalnál.köszi.Amugy annál meg nem tanácsolják a közösbe ikráztatást.Ez a kis elkülönítő,elég kicsi hogy a hímet benntartsd addig amíg a kicsik ki nem kelnek.
2010. márc. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mire az ember összebarkácsolja maga, addigra már nincs is ivadék. Éppen sügereket neveleik egy pont ilyenben. Elevenszülőknél arra kell vigyázni, hogy a kis helyen a szülő könnyen elkapj az ivadékokat, ezért egy nagy csomó jávai mohát be kell tenni. Szülő ki, jávai moha ki...

Amúgy az elevenszülő sem szül igazán, mert "csak" ál-elevenszülő. A neonhal pedig nem rakja sehová az ikráit, inkább szórja, mert szabadonikrázó.

2010. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!