Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumot lehet csinálni...

Akváriumot lehet csinálni biztonsági üvegből?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az esetek többségéből sima float üvegből ragasztják az aksikat. Biztonsági üvegből milyen lehet? Megéri abból csinálni, vagy felesleges? Bár strapabíróbb elvileg.

2016. febr. 18. 20:51
 1/3 Pusisz ***** válasza:

Csak egy adalék..

Kiállítási vitrint kellett csinálnunk egy megrendelőnek, 6-os üvegből. Egy tábla üveg 200 cm x 140 cm. Biztonsági üvegből akartuk, de az üveges azt mondta, hogy a sima 6-os ERŐSEBB, mint a dupla 3-as biztonsági...

Ja' és olcsóbb is. :)

2016. febr. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges. Mitől lenne strapabíróbb? Nem szilánkosan törik. De nagyjából ennyi. Akvarista szemmel nézve értelmetlen.
2016. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 elwera ***** válasza:

Ha attól félsz, hogy eltörik, átlátszó öntapadóssal befóliázhatod, vagy lehet akár sötétített fóliát rátenni és akkor fólia összetartja amikor repedni akar, de minek.


Inkább válassz vastagabb üveget, és az biztos hogy strapabíró lesz.


Pl én a 150 cm hosszú akváriumot 10-es üvegből csináltattam. Nem valami magas, így nem kap sok víznyomást, ezért merevítése sincs. Csak a hátlapját fóliáztam le, választottam rá egy nekem tetsző háttér színt.

2016. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!