Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fuldoklási tünetek, miért?

Fuldoklási tünetek, miért?

Figyelt kérdés
40 literes akvárium, 25 fok körüli hőmérséklet. magic-jet filter mmagi-200 szűrő levegőztető toldalékkal. ezerrel nyomja a levegőt az akváriumba sőt néhol kissebb buborékok is vannak az akvárium oldalán de a diszmárna és a gurámi is a fuldoklás tüneteit mutatják, alig 4 5 órája vannak a vizben. A gurámi "felült" a levegőztető tetejére a márna meg össze viissza úszkál háton hason és pipálva próbál levegőhöz jutni.
2010. márc. 31. 22:41
1 2
 1/11 Salx Narval ***** válasza:
Ez nekem mérgezésnek tűnik, vagy klór, vagy valamiből, talajból,tárgyakból, kioldódott valami.Esetleg a víz túl savas, vagy lúgos.Azonnali 50%-os vízcserét javaslok és SERA Aquatant vízkezelőnek.Írd le milyen tárgyak, talaj, stb van az akváriumban.A magas nitrátszint is mérgező.Valamit írjál, mert így csak találgatok.Mérd meg a víz értékeket,a boltban kapható tesztek segítségével.
2010. ápr. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Talaj: többszörösen mosott apró kavicsok vannak bent plusz többször mosott ilyen kék kavics alakú üveg csiszolt disz. 2 növény. A melegitő meg a szűrő-levegőztető.

Teljesen friss a viz, 10ml sera aquantas a 40 liter vizhez meg kb 200 csepp parakill. A márna az előző teszthalakból maradt hátra akik már sajna elhullottak ugyanazek tünetek miatt. Most pár óra után megint kezdték a tüneteket produkálni. A Márna elhullott ezután érdekes dolog történt, a melegitőt messzebb vizttem a szűrőtől és a szűrőt a hosszanti irányból keresztbe raktam hogy ne kavarja annyira végig a vizet és ne stresszeljen annyira, enek következményében a gurámi reggelre már nem produkálja a tüneteket. Vmi ötlet?

2010. ápr. 1. 05:28
 3/11 A kérdező kommentje:
kb 15:00ig nem tudok irni mert megyek dolgozni és telefonról nem enged bejelentkezni valamiért de olvasni fogok a tippeket
2010. ápr. 1. 05:29
 4/11 anonim ***** válasza:

kb 200 csepp parakill.


Egyéb kérdés?


Még a nevében is benne van, hogy öl.... Viccen kívül, minek ilyen sz@rokat venni? A parakill egy GYÓGYSZER, nem arra való, hogy a friss akváriumba beleöntsük.

Nemmellesleg réz-szulfátot tartalmaz (mivel a darakór ellen találták ki..), ami egészséges halra kis mennyiségben is mérgező, nemhogy ekkora mennyiségben.

2010. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, a megoldást elfelejtettem:


Ha még él valami, mikor hazaérsz akkor nagyon gyorsan cserélj kb. 70% vizet az akváriumban, ha lehet azonos hőm., tiszta, bármiféle lötty mentes vízzel.


Majd számolj be az eredményről.

2010. ápr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na akkor elmondom az egész storyt, ne enged szidjatok mit miért raktam bele mert kezdő vagyok. Hétfőn vettem az akváriumot, 43 literes 1 melegitő, 1 szűrő levegőztető egy pár növény, talaj, sera aquantan, malachitzöld kivonat, növénytáp és 3 hal: xifo, vitorlás meg egy márna.

Azt mondta az eladó hogy a vizhez adjam hozzá az aquatant meg a malachitot és kb fél órával később mehetnek be a halak. Kedd este tünt fel hogy valami nem stimmel mert fulldokolnak vagy mérgezés jeleit mutatják a halak. A xifo és a vitorlás elpusztult sajnos de a márna nem, azonnal lecseréltem a viz 60%-át tiszta vizre és tettem bele sera aquatant hogy ne legyen klóros mert ugye az nem jó a halaknak. Ettől a márna kicsit mozgékonyabb lett ugyan de nem az igazi, ezért tegnap elentem a boltba hogy mi a helyzet, erre az eladó adott parakillt meg egy gurámi halat. Ekkor a márnát kivettem egy kis üvegbe azzal a vizzel ami az akváriumban volt. Teljes vizcsere talaj újramosva minden elölről. sera bele meg a kék löttyből annyi amennyit a leirás ir ennyi vizhez. Fél óra múlva halak be. 2 órával később a márna már megint szenved nem nagyon mozog fejjel lefelé sodródik közben a gurámi is bújik a szűrő mögé meg rá a szűrő tetejére de ő még nem mutat mérgezési tüneteket max légszomjat. Ekkor az jutott eszembe mi van ha a szűrő keltette túl erős áramlás zavarja meg őket mert elég nagy áramlást kelt ahogy fújja be a vizet ezért a szűrőt átforditottam kereszt irányba hogy ne áramoltassa annyira a vizet. Eredmény az lett hogy sajnos a márna már sajnos menthetetlen volt de a gurámi elkezdett fel le úszkálni az egyik sarokban, most mire hazaértem a guráminak semmi baja.

2010. ápr. 1. 16:32
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
Hát köszönd az eladónak.Elsőként is, egy új akváriumot minimum egy hétig kellene üzemeltetni halak nélkül, tiszta vegyszermentes vízzel.Egy kávéskanálnyi szárított eleséget kell tenni a vízbe, hogy beinduljanak a lebontó baktériumok az akváriumban és a szűrőben.Semmit nem kellet volna a vízbe tenni, mert a klór másnapra már elillant volna.Egy, másfél, hét után kellett volna halat venni és mielőtt az akváriumba tetted volna akkor kellett volna a zacskóba csepegtetni 10-15csepp malachitzöldet.Majd 5-6 percig ebben hagyni, az-az zacskóstól az akváriumba tenni, hogy ne legyen nagy hőmérséklet különbség, a két víz között.Közben figyelni kell az állatokat és ha pipálni kezdenének, azonnal az akváriumba kell engedni őket, mert akkor elfogyott a levegő, vagy nem bírják a fertőtlenítőt.Nem kell semmit tenni a vízbe, megelőzés céljából, gyógyszert csak akkor, ha beteg halad van, és tudod,hogy mi a betegsége.Simán megmérgezted a halaidat és nincs biológiai szűrésed.Ami kialakulóban volt azt hazavágtad a gyógyszerekkel. A továbbiakban hetente cseréld le a víz 25-30% át azonos hőfokú klórmentes vízre és ne tegyél bele semmit.Egyenlőre használj tablettát a növények tápozására.És ami a legfontosabb, nem ártana egy kis ismeretszerzés,el kellene olvasni egy,két kezdőknek szóló akvarisztikai könyveket.Sok sikert és jó olvasgatást.
2010. ápr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kösz a választ és az infókat, közben beszéltem egy ismerősömmel is aki halakat tart és ő is elmondta hogy ő hogy szokta.

Ő úgy csinálja hogy kiforrázza a talajt, majd feltölti az akváriumot növényekkel és tőzegkivonatot meg dezinfektet tesz a vizbe majd szűri 2 3 napig és ezután tesz bele halakat. Ez mennyire jó módszer? neki nem szoktak betegek lenni a halai.

Hát az biztos hogy eladóra többé nem hallgatok, direkt rákérdeztem többször is hogy nem árt e a halaknak a parakil meg a malachit meg biztos jó lesz e igy de erősködött hogy igen....

2010. ápr. 1. 18:58
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 17:17

Az első értelmes ember a gyk kérdések halas rovatában! el se hiszem!



Kérdező:


3 nap állás is elég már, de jobb az egy hét. Vegyszer meg SEMMI se kell bele, magyarországon tökéletes a víz.

2010. ápr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben kösz a válaszokat akkor 17:17-es válasza alapján kezdem el holnap az akvárium telepitést és halakat csak jövő pénteken veszek hozzá:)
2010. ápr. 1. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!