Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valakinek ötlet?

Valakinek ötlet?

Figyelt kérdés

Pár hete rendeztem be egy 300as nagy aksit,vegyes akváriumnak.(Nem vagyok kezdő,évek óta van egy másik sügeres aksim.)Kereskedésbe vettem a halakat,ajándékba hozzá darakórt.Friss víz,kihozta rajtuk két nap alatt a vakarózást.Jött a malahit,hőfokemelés,szűrő leáll,sima pumpa porlasztóval levegőztetés stb.Darakór lement,napi 1fok vizhüttés,és 30%csere.

Viszont azóta hullanak a halak.Levegőztetés,külső szűrő,ami esőztetőre van állítva,keveri méjobban be a levegőt.Elkezd pipálni,kb 24óra mulva vége.A többinek semmi baja.Aztán pár nap,és jön a következő.Meg nem fáztak,nem ülnek.Ami érdekes,hogy "szívós,igénytelen"halak döglenek.Aranyhal,gurámi.Vitorlás,ami finnyás,vigyorog,és kutya baja.A gurámi labirintkopoltyús,neki még levegőztető nélkül is birni kellene.Malahit után,cseréltem szénbetétet,arra gyanakszom,hogy selejtes.


2016. febr. 27. 23:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%

Volt-e 3 hét bejáratás?

A betegség idejére járattad-e a szűrőt különtett akváriumvízben?

Valószínűleg ammóniamérgezés lesz a ludas, ha ezek kimaradtak.


A másik gond pedig az, hogy piszokul nem illenek össze a halaid. Az aranyhalnak 22 fok felett melege van, a gurámi 25 alatt fázik. A vitorlás pedig egy területvédő hal, idővel esélyes, hogy betámadta volna az aranyhalat.


Írd le a halaid faját és számát, a szűrődés a szűrőanyag(ok) típusát.

2016. febr. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%

Neolamprologus01-nak teljesen igaza van.

Az elején, ahogy elkezdtem olvasni, azt hittem, hogy egy tapasztalt akvaristáról van szó, aztán ahogy elolvastam ezt:

"Aranyhal,gurámi.Vitorlás,ami finnyás,vigyorog,és kutya baja."

Rájöttem, hogy nem.

Ammóniamérgezés lesz a vége, amiben közrejátszik az, ha nem volt meg a 3 hét halak nélkül, túl vagy telepítve, gyenge a szűrés. A leírtak alapján a darakór azért nem feltétlen a boltból "jött" fertőzött halakkal.

2016. febr. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Akkor Juci néni se kezdő akvarista hiszen évek óta van egy 10l es gömbakváriuma aranyhallal. Teljesen különböző igényü halaid vannak, ahogy azt már elöttem is irták, az aranyhal az hidegvizi hal, csak hidegvizi halakkal lehet együtt tartani 19-22 fok között. Valószínűleg túl vagy telepítve és ammónia mérgezésük van.
2016. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
3. Vagyok. Ajánlom figyelmedbe a diszhal.info weboldalt. Ott kinézel egy halat ami tetszik megnézed hogy megfelel e az akvárium és a víz paramétereinek és ha okés akkor a hal adatlapján alul felsorolja a hasonló vízparamétereket igénylő fajokat amiket tehetsz a kiválasztott hal mellé
2016. febr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Ha elolvasod figyelmessen a kérdést okostojás,megtudod ment e a szűrő.

Az az aranyhal birja a melegebb vizet nyugi.Attól nem hinném hogy kimúlna.

Igen,a vitorlás területvédő,ezért nem lett túltelepítve a kád.2gurámi,3tetra,3vitorlás.Harcsa,algaevő stb.

Szűrő elfekvőbe volt,nem uj Atman1200as.

2016. febr. 28. 09:54
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

Valóban benne van a kérdésben, hogy ment-e a szűrő csak el kell olvasni:

"Friss víz,kihozta rajtuk két nap alatt a vakarózást."

2016. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%
"harcsa, algaevő, stb." stb.????? A többi halat már ki se mered irni?
2016. febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ráadásul a tetra az csapathal legalább 8 kéne belőlük. [link] meg gondolom az algázónak sincs fa az akváriumba amit rágcsálhatna mert a rostok fontosak az emésztéséhez!
2016. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Vegyi anyagot,az aktiv szénszűrő megkötné.Nitrátra gondoltam még,de akkor úgy tudom opálos lenne a víz.
2016. febr. 28. 11:45
 10/24 A kérdező kommentje:
A friss vizet nem úgy értettem,hogy most engedtem a csapból.
2016. febr. 28. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!