Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valakinek ötlet ecsetalga ellen?

Valakinek ötlet ecsetalga ellen?

Figyelt kérdés
már próbáltam azt is h levágtam az algás levelet de semmi szaporodott tovább fényt is lekapcsoltam co2 is volt

2013. jan. 20. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Easy carbo napi adagját egy fecskendővel rányomni az algára.

Soha nem csináltam, de azt mondják hogy az megöli.

2013. jan. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a kövekről csak tömény hipóval tudtam lemosni.

Az üres akvárium szilikon ragasztáson is volt belül sok. Se az ecet, se a forróvíz nem hatott rá. A 12 körüli ph-t viszont már nem bírta, asszem a hipónak annyi van.


A 20 literes akváriumból nem írtottam ki, a növények levelének a végein voltak fekete pamacsok, de nem olyan sok, és a zebracsigám ette. Jó volt neki kajának, de az egészet nem ette meg, és ezt az akváriumot elhanyagoltam, így nőtt mellé Rhizoclonium haj alga is. Ez egy szép világoszöld alga volt, ami nem terjedt el mindenhol, csak egyhelyben nőtt. Lehúztam a növényről és leraktam mellé oldalra, ott maradt mint egy nagy világoszöld vattacsomó. Viszont amikor megjelent ez a haj alga, elkezdett visszahúzódni az ecset. Ez a két alga nem kedvelte egymást. A haj nyert. Az ecset teljesen eltűnt mellőle.

2013. jan. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen az easy carbo és egyéb más carbo dologról én is hallottam. valamit tuti tudhatnak.


mondanám a sziámi algázót is, de ha nincs legalább 100 literes akváriumod, akkor ők eleve kilőve mert 10-15 centisre nőnek és többet kell belőlük tartani :)

2013. jan. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A törpe szívóharcsa elvileg megeszi, és ők kicsi akváriumba is tökéletesek. Ha nem tudsz szerezni, akkor a növényekről vagy kézzel letépkeded, ha nem akarsz vegyszerezni, vagy levágod azt a levelet vagy szárat. Kövekről én úgy szedtem le, hogy kivettem a követ a vízből egy hétre kb, aztán átmentem rajta fogkefével.
2013. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
Nálam a carbo ráfecskendezése nem válik be, lesz@rja. Az ingadozó CO2 szint egyenletesítése eltűntette. Ám ha a vízminőség nem elég jó, azt csinálsz, amit akarsz.
2013. jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!