Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az uj akvarium vize beinditas...

Dagizsu kérdése:

Az uj akvarium vize beinditas utan 2 hettel opalos, zavaros? Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Az akvariumot 2 hete inditottam, halak meg nincsenek benne, csak növenyek. Az 1 het utan 2 növeny elkezdett rohadni a harombol, igy azokat fokozatosan eltavolitottam. 1 het utan kezdett a viz szinte megvaltozni. Ekkor meg semmilyen szert nem tettem bele. A boltban azt mondtak, hogya beinditas utan 2 hettel vigyek vizmintat. Vittem, tul sok a nitrit tartalom. JAvasoltak csereljem le a viz felet, es tegyek bele SERA TOXIVEC-et, amit meg is tettem. A viz tovabbra is zavaros, azota eltelt 1 nap. Uj növenyek kerültek bele, illetve diszkö es gyökerfa.Az az 1 növeny amelyik tulelte az nagyon jol erzi magat. Illetve a növenyekkel együtt települö nehany csiga is remekül van :) Mit tehetek meg, hogy vegre halak is kerülhessenek bele?

2016. márc. 6. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Valoszinu rossz a szuresed a novenyeknek meg talan keves a vilagitasod. Mekkora az akvariumod milyen a szuresed? Milyen a vilagitasod? Milyen talajod van? Hasznalsz noveny taptalajt vagy sem?
2016. márc. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ilyen akvariumot vettem: [link]

ez a kö van hozza: [link]

2016. márc. 6. 22:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Taptalajt nem hasznaltam. Szerintem a feny elegendö, ami az akvariumhoz volt, szepen megvilagitja. Belsö szürös, de a parametereket nem tudom, csak holnap tudom megnezni a leirasat.
2016. márc. 6. 22:51
 4/6 anonim ***** válasza:
az jó ha sok a nitrit, lassan nitráttá alakul, felesleges volt toxivecet venned, az eladónak tettél egy kis pénzt a zsebébe. ezért kell 3-4 hétig járatni a szűrőt, mert az alatt a nitrogéén ciklus nitrifikációs fázisa biztos lezajlik, tehát nitrát lesz a végtermék. veszel egy nitrát tesztet, megméred a csapvized, és amikor megemelkedik a nitárt az akváriumba, akkor mehet egy vízcsere és jöhetnek a halak.
2016. márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gabor576 válasza:
Pár hónapja én is hasonló cipőben jártam, úgyhogy kipakoltam az egész akksit, és sósavat öntöttem egy műanyag vödörbe az aljzatra. Hagytam állni, jó sokáig pezsgett, lekapott mindent kis kavicsokról. Utána átmostam párszor, beraktam az akváriumba, és újra feltöttem. Nyoma sem volt opálosodásnak. A növények nekem is aza elején könnyen feladták, most Anubias-ok vannak meg jávai moha, és ezek bírják. Nálam mondjuk nagyon kemény a víz is (24nk). Szóval, ha nincsenek halak, akármilyen pepecs munka, én újraindítanám az akssit, és lesavaznám az aljzatot.
2016. márc. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! Nalunk is nagyon kemeny a viz. Azota ujrainditottam az akvariumot, mert kis kukacokat is felfedeztem mar az akvariumban. Bar en nem savaztam, de nagyon alaposan atmostam többször forro vizzel mindent. Egyenlöre szep tiszta a viz. Most varok, hogy bealljon, es utana tesztelem. Remelem most minden jo lesz.
2016. márc. 8. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!