Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valóban igaz, hogy a sylvana...

Valóban igaz, hogy a sylvana glorux fénycső erősen algásit? Többi lent

Figyelt kérdés
A 130 literes akváriumba gondoltam negyedik csőnek a 3x18 W daylight mellé. Vagy inkább más jobb lenne,
2016. márc. 8. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
ha van elég táp akkor nem alga képződik, hanem a növény fejlődik :) attól függ milyen növényeid vannak, de ha így is fejlődnek, szépek akkor felesleges még 1 cső.
2016. márc. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
most is 4 cső van csak gondoltam a piros sprektum jót tenne ha nem algásit.
2016. márc. 9. 09:40
 3/4 elwera ***** válasza:

Én Hagen flora glo csöveket használtam anno.

Amikor volt 6db daylight csövem, abból 3-mat kicseréltem flora glo-ra, ettől kicsit rózsaszínesebb lett a fény és kicsit halványabban is világított mint a daylight, de az algásodás megszűnt teljesen és a növények ugyanúgy nőttek alatta, mint a sima daylight alatt. Az alga viszont tényleg kevesebb lett.


A hagen flora glo egyébként 3 ezer kelvines.

A grolux meg 8500 körül, lehet, hogy ez is számít.


A 3 ezer kelvin szerintem jobban tetszik a növényeknek.

2016. márc. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 elwera ***** válasza:
A flora glo, vagy az aqua glo is 20 Wattos, az ne tévesszen meg, az belemegy a 18 wattos cső helyére.
2016. márc. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!