Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Negyven literes akváriuba...

Oliverr122 kérdése:

Negyven literes akváriuba melyik szűrő jobb választás?

Figyelt kérdés

Eheim pickup 2006

Vagy eheim pickup 2008

Miért?


2016. márc. 10. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Általánosságban az a jó, ha az akváriumban elhelyezendő műszaki berendezések nem látszanak, nem zavarják a látványt, azaz a lehető legkisebb méretűen. A vízminőséget befolyásoló egyéb szempontok (betelepítettség mértéke, etetés mértéke, esetleges talajszűrés megléte vagy hiánya)alapján lehet eldönteni, hogy a kisebb vagy nagyobb kapacitásúra van-e szükség. Megsúgom, hogy 60-80 évvel ezelőtt nem léteztek belső szűrők, legfeljebb légbuborékokkal működő talajszűrők voltak és akkor is létezett akvarisztika.
2016. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy eheim pickup 2008 nem lenne szép látvány egy 40 literes akváriumba mert nagyok a méretei és ronda. 2006 meg nem valami jó. Inkámb hydro pico, aquael fan1 plus, vagy eheim liberty akasztós (ez nem foglal helyet az akváriumban hiszen az üvegre kell "akasztani" szerintem egy 40 esbe ez lenne a legjobb)
2016. márc. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2 közül egyértelműen a 2008-as.

Azért, mert a szűrő lényege a térfogat, kis térfogaton nem tud elég lebontó baktérium elszaporodni.

A 2006-os nem bír el egy 40 literes akváriummal oda a 2008-as az ideális választás. Ez nem is vita tárgya.

A 64%-os meg egy elmeháborodott.

30 évvel ezelőtt az élő majom agyvelejét is divat volt kikanalazni, és úgy halt kínhalált az állat.

A világ változik.

2016. márc. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy 45 literes akváriumom aquael fan1 plus szűrővel, de nem tudtam megszokni a látványt. sokat elvesz az akváriumból. Én is az akasztósra szavazok, ha nincs olyan tetőd, ami miatt nem fér el.
2016. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!