Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 50 literes akváriumom...

Komisz:* kérdése:

Van egy 50 literes akváriumom és ahhoz szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 3 guppi van benne de már van 13 utód!Szeretnék venni bele 1 törpe algaevőt, 2 plattit, és 3-4 neonhalat!

Van fűtőszálam és erős szűröm! Ez így nem lenne majd túl zsúfolt? Meg akkor így mennyi időnként kéne takarítani?:D



2016. márc. 15. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

milyen az a törpe algaevő? neonnak 80 literes akvárium kell és legalább 12-15 csapatos rajba kell tartani őket. platti jó lehet , de felesleges. így is 3+13 halad van már, lassan így is szűkös lesz 50 liter. vagy elkezdesz keresni gazdát a kishalaknak, vagy veszel olyan halat ami szépen lerendezi a szaporulatot.

takarítani sose kell, ha megfelelő a szűrésed, nem telepítesz túl és heti 20-25 % vizet lecserélsz.

esetleg pár havonta le lehet szívni a mulmot, ha gyakrabban esedékes nálad akkor valami nincs rendbe az akváddal.

2016. márc. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A kicsiket már elfogják vinni! :D Hát törpe algaevő harcsa! A takarítással kapcsolatban köszönöm! Azért szeretnék bele több fajta halat hogy érdekesebb legyen az akváriumom! De akkor ebbe egyáltalán ne tegyek neonhalat? :/
2016. márc. 15. 18:48
 3/13 anonim ***** válasza:

ja megvan... az oto-ra gondoltál, csak a magyar nevén ritkán szólítják :)


Neont ne, inkább valami nano halat, hasonló méretűek mint, a neon, valamivel kisebbek, de nekik pont jó az akváriumod.


[link]

2016. márc. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Neonhalak számára 10-15 fős rsj a minimum és ehhez 80 cm hosszú akvárium kell, mozgékony halak.

Otoból meg éegibt minimum 6 kell, annak ideális lehet, a 2 plattival okés.

Guppiből csak hímeket hagyj, vagy 3 nőstényt és 1 hímet!

2016. márc. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Őszintén? Én tartottam neonhalat 54 literes akváriumban, semmi gond nem volt velük és nagyon szépek voltak. De minimum 10db kéne belőle, mert rajhalak. Én a helyedben hamar elajándékoznám a guppikat, max. a hímeket tartanám meg, mert nagyon szaporák és hamarosan érkezik a következő "eresztés". Nem fogod tudni mindet elpasszolni és egy idő után elszaporodnak. Ha szeretnél elevenszülőket tartani, akkor cseréld le a guppikat plattikra, ők nem hajtják folyamatosan a nőstényeket. Belőlük vehetnél 3db-ot (1 hímet 2 nőstényt). Melléjük rakhatnál még 5db panda páncélos harcsát + egy bettát is. Olyan nincs, hogy törpe algaevő! Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor megpróbálkozhatsz egy fiatal egyed tartásával, de speciális "Pleco" tabletta kell neki, különben elpusztul. (Kezdő akvaristaként én is tartottam "tévedésből" algaevőt egy kisebb akváriumban, ha megkapja a neki készült eleséget és nem terrorizálja a többi hal, akkor vígan éldegél ekkora helyen is.) Sok sikert!
2016. márc. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

úúú... Köszönöm nagyon a tanácsokat! És egyébként ha az oto-nak nem adok semmit csak hogy az algát nyalja akkor meghal? Ja és ezek a nano halak megeszik a lemezes tápot?

Meg az jó hogy a kis utódoknak lemezes tápot adok jól összemorzsikálva? :D

2016. márc. 15. 20:24
 7/13 anonim ***** válasza:

Fagyasztott kaját fog kelleni venned, a lemezes csak kiegészítésnek jó. Az otot is kell etetni, fagyit szeretik, de igénylik a zöldet is valamennyire. spirulina lemezes táp jó lehet. pl sera flora, jbl spirulina


A neon meg lehet elvan 54 literbe is, de egy akvarista nem arra törekszik,h el legyen nála a hal... hanem arra, h a legoptimálisabb környezetbe tartsa...

2016. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
utolsó. Sajnos 54literbe sem érzi jól magát egy 1fős neon raj :( más halaim nincsenek mellettük. Keresek nekik valakit akinek nagyobb akváriuma van. Szóval az 50 esbe ne vegyél neont! oto az mehet
2016. márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezeket a hasznos tanácsokat! Meg azért is kértem így itt segítséget, hogy ne zsúfoljam túl az akváriumot és hogy jól érezék benne magukat majd a még jövendőbeli halaim is!! :D
2016. márc. 16. 20:17
 10/13 anonim ***** válasza:
1 fős raj nincs :D 1 neon pedig biztos, h rosszul érzi magát mivel csapathal. :) én azt írtam, h 54 liter nem az igazi a neonnak, a 80%-ow tartotta 54 literbe őket, nekem 140 literbe voltak anno.
2016. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!