Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tippek, házi praktikák?...

Tippek, házi praktikák? Megosztanátok?

Figyelt kérdés
Vannak "házi praktikáitok" a kishalak felnevelésükhöz, amit szívesen megosztanátok ? Ha van megírhatnátok, pl.:Nektek mi vált be, hogy hányszor etetitek meg őket egy nap, stb. Előre is köszönöm a válaszokat !!

2016. márc. 17. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
attól függ hogy mennyire kicsik azok a kishalak. Nem mindegy hogy egy aranyhalnak vagy egy endler guppynak az ivadékai. Ha nagyon kicsik (mint az endler ivadékok) akkor szárított papucsállatkát tudják megenni vagy banánférget, ha nagyobbak akkor vagy walterféreg.
2016. márc. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Nem most születtek kishalakról van szó, hanem amik most vannak (guppik és mollyk) azok már kb. fél évesek. Arra gondoltam, hogy ha majd még születnek halak(úgy látom már az egyik molly "vemhes"),akkor tudjak pár praktikát. De mégegyszer köszönöm a választ, más valaki tudna ötletet mondani ?
2016. márc. 17. 16:33
 3/4 anonim válasza:

Én az újszülött guppyjaimnak kb 2napig nem adok semmi kaját, mert ebben az időben szívódik fel a szikzacskójuk, ami még táplálja őket. Ezt követően összemorzsolt lemezes haleledelt adok nekik, nagyon apróra összemorzsolva és éppen csak annyit, amennyit pont megesznek, hogy ne rohadjon be a víz alján.


Továbbá a rendszeres vízcsere és szűrő takarítás soha nem árthat.Én ezt mindig minden hétvégén szoktam.


Amikor kb 5 hetesek akkor engedem ki őket a születőből a nagyok közé és nem szokták bántani. De akkor is figyelek rájuk, hogy olyan eledelt is adjak etetéskor, amit a kicsik meg tudnak enni.


Minél változatosabb étrendet alkalmazol annál jobb és annál gyorsabban nőnek, fejlődnek.


Én pl. BioTop lemezes tápot adok nekik, SAK S-es és M-es nagyságú MIX-et és SAK55-öt. Az egyik tetejébe ezek mindegyikéből burítok egy minimálisat és minden étkezéskor ezt kapják. Napi 2x szoktam etetni őket.


Remélem segítettem :)

2016. márc. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ !!
2016. márc. 20. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!