Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Házilag készített szűrű lehet...

Házilag készített szűrű lehet olyan hatékony és jó, mint a gyári?

Figyelt kérdés

2014. dec. 9. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy meddő vita, akinek házi van az azt mondja, h a házi a jobb, akinek gyári az azt dicséri. Nekem gyári van, esztétikai okból is, és mert nem vagyok egy barkácsoló típus se.
2014. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Nekem gyári van de azt mondom biológiai szűrésben simán lehet egy házi is ugyanolyan jó. Épp csak több helyet foglal, nem feltétlenül sikerül szépre, nem lehet egyszerűen mozgatni, ha nem elég okosan van megtervezve elöntheti a lakást ésatöbbi. Sőt, ha jó nagyot készít az ember lehet sokkal hatékonyabb is mint egy átlagos gyári megoldás. Csak legyen hova rakni egy bazi nagy szűrőakváriumot.
2014. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pendulum92 ***** válasza:

Igen, ez elég régi, és elég gyakran visszatérő kérdéskör.


Van, aki körömszakadtáig a gyáriakat védi, van, aki anyagi és egyéb okokra hivatkozva a házit javasolja.


A házit lehet jól is, és rosszul is megcsinálni. Ha barkácsolós vagy, azt mondom, vágj bele. Ha nem vagy szerelgetős típus, inkább vegyél egy gyárit.


Én kifejezetten az oldalpolcos típusút javaslom az olcsósága, és a biztonsága miatt.

2014. dec. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem van 3db gyári külsőm.

Azon kívül 2db fúrt akváriumom amikből a víz egy-egy 60 literes hordóba folyik le. Ezekbe a hordóba azt rakok amit akarok, nincsenek lezárva, könnyű bennük pakolászni. Persze a hordó nem szép, de legalább fehér, olyan mint mögötte a fal és pl azt nem tudná helyettesíteni egy kis külső szűrő, mert még ha csak 40 liter vizet raktam a hordókba, akkor is hát olyan nagy gyári külsőt nem tudnék venni megfizethető áron.

2014. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt még hozzátenném, hogy szerintem csak több száz literes akváriumoknál érdemes barkácsolni, ahol már nem akarom megvenni a több mint 30 ezer Ft-os külső szűrőt...


Kisebb akváriumokhoz viszont jó a gyári külső.

2014. dec. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is kb 300 literig még mehet a gyári külső, fölötte építenék szűrőaksit inkább. Nekem gyári külsők vannak, de a következő házi készítésű lesz.
2014. dec. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!