Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 Betta hím egymás mellett?

2 Betta hím egymás mellett?

Figyelt kérdés
Van két 50 literes akváriumom egymás mellett. Még nem aktívak(fűtés,növények nincsenek). Az egyik világosabb(fehér kavics, fekete kövek, világos háttér) a másik sötétebb(fekete kavics, vörös kövek, sötét háttér). Gondolkoztam azon, hogy egy vörös és egy kék bettát tartsak bennük. Kérdés, hogy egésznap az üvegnek fognak feszülni vagy néha megunják egymást és úszkálnak tovább. Ez a sérülésmentes pózolgatás nem stresszeli túl őket? B tervnek még szó lehet arról, hogy az egyikben nőstény betta lenne.

2016. márc. 17. 17:40
 1/7 anonim válasza:
Nem tudom, hogy ötven literes elég lessz-e. A hím a lány halat is bántani fogja, hacsak nem elég nagy az akvárium, hogy eltudjon bújni és ne zavarják egymást
2016. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor 2 külön akváriumban lennének, és ezek egymás mellett lennének.

nem, egyáltalán nem jó ötlet, mert egész nap stresszelni fogják egymást.

Nem véletlenül nem szabad tükröt sem betenni nekik hosszabb ideig.

2016. márc. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


Akkor keresek más halpárosítást

2016. márc. 17. 18:05
 4/7 A kérdező kommentje:
műnövényeket nem tervezek bele, most csak azért vannak benne, hogy ne álljon üresen amíg nem indítom be.
2016. márc. 17. 18:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól néznek ki, grat hozzájuk !


A 2 hím betta viszont tényleg felejtős...

2016. márc. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Arra nem gondoltál, hogy valamit a 2 akvárium közé tegyél? Akár ilyen akváriumhátteret. A lényeg, hogy ne látszon át, akár egy vékony fumérlemez is lehet.
2016. márc. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató az eltakarásos módszer. Lehet ezzel a megoldással lesz két hím, vagy eltakarás nélkül egyikbe egy hìm a másikba pár nőstény. Az talán kevésbé stresszes. De még arrébb van a dolog, most az egyikben a víznek olyan szaga van mint az állatkereskedésben a teknősakváriumnak. Valószínű a szűrőm a ludas, régen használt újra csatasorba állított példány. Nem moshattam át eléggé.
2016. márc. 17. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!