Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 150 literes akvárium összeállí...

150 literes akvárium összeállítása?

Figyelt kérdés
Az akvarium 153 literes lenne. Ugy keszitettem el mert egyedi alakja lesz a falhoz fog illeszkedni. Az baj ha nem pont teglalap alaku az akvarium? Milyen kulso szurot ajanlanatok ami nem tul draga, egy jo kozep kategorias? Belso szurot is rakjak? Ha igen milyet? Milyen hal osszeallitasokat tudnatok mondani? Tetszik a guppi, a danio, a marnak (legfokebb a szumi), a neonhalak is tetszenek, a mollyk, es a plattik, a razborak, a guramik is es a torpesugerek.. Mondhatnatok veluk biotop osszeallitast is:) pancelos harcsat es ancit mindenkepp tervezek bele:) harcsakbol mennyit rakjak?novenyeket is megkoszonnem ha irnatok a halakhoz.. A valaszokat elore is nagyon koszonom neharagudjatok hogy sok a kerdes de szeretnek egy igenyes nem tul telepitett aksit letrehozni! :) 13/L

2016. márc. 22. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:

mekkora az alapterülete?


ha szeretnél coryt és ancit is és,h biotopc is legyen akkor főként pontylazacok jöhetnek szóba, esetleg 1pár apistogamma.


ahogy én telepíteném:


10 neon+ 1 pár apistogamma borelli (kezdőknek is ajánlott)+ 7-8 panda corydoras+ 1 pár anci.


[link]


[link]


[link]


[link]


ezeknek 24 -25 fok megfelel.

egy ilyesmi szűrő jó lehet (5-6 liter szűrőtérfogat)

[link]


[link]

+2 matrix trop, mert biológia szűrőanyag nem jár hozzá.


Egy kisebb belső szűrő fog kelleni (kivéve ha nem nagyobb külsőt veszel, pl tetra 1200, jbl 1500), h rásegítsen a mechanikai szűrésre.


Avilágítás teljesítményét is leírhatnád, mert anélkül növényt nem egyszerű ajánlani.

2016. márc. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elosszor is koszonom. Masodszor a vilagitas sincs meg meg szoval abba is megkoszonom ha segitetek:)
2016. márc. 22. 20:22
 3/9 anonim ***** válasza:
alapterületet írd le!!!!!!!!!!! :) mert anélkül lámpát se tudok ajánlani, lehet lelógna :D
2016. márc. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A corykkal meg az ancikkal én is dél-amerikai irányban indulnék el.

Itt a South Americanes linkeken láthatsz többféle biotóp társítást is. [link]


Növényeknél Vallisneria, Echinodorus, Ceratophyllum, békatutajok őshonosak is, nem is túl igényesek, nem kell sok fény nekik, gyorsan nőnek, hamar megvan a sikerélmény :D

2016. márc. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A cory-t es az ancit azert gondoltam mert hogy szinte majdnem minden akvariumba raknak de nem kotelezoek szoval nem fuggok toluk... Az alapteruletet nem tudom pontosan megadni mivel nem tegla ezert a hosszusagot nem tudom megmondani talan csak egy reszet az pedig 60cm.. A magassaga 50cm a szelesseget pedig csak egy reszet tudom megmondani az meg 48cm. Ezt igy ha kiszamoljatok nem 150liter mert meg hozza jon egy kis resz ami miatt egyedi az alakja es az nem kicsi. Nemtudom elmagyarazni bonyolult..
2016. márc. 23. 13:52
 6/9 A kérdező kommentje:
Illetve azt szeretném kérdezni hogyha nekem a szumátrai díszmárna nagyon tetszik talán ő a legjobban azok közül a halak kozul amit felsoroltam. Melyik hallal lenne legcélszerűbb tartani őket? Plattival, ékfoltos rabzórával vagy fekete neonhallal? Vagy akarmelyikkel tarthatom? Ha mondjuk veszek 8 szumit meg 8 ekfoltos razborat es 4-6 plattit az jo? Vagy csak ket fajt valasszak, kicsi lenne nekik az aksi? Egyebkent a szumit lattam tartani elfoltos razboraval egy csomo helyen.. Meg tropicariumban is gondolom ok illenek vagy nem tudom:D es meg annyi hogy a zold szumi egy rajba tartozna a simaval vagy kulon rajt alkotnanak?
2016. márc. 23. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:

ékfoltossal szokták mivel mind2 faj ázsiai. én plattit kihagynám. 8 szumi 8 razbóra meg valamilyen ázsiai talajlakót néznék.


pl;

[link]


[link]


[link]

2016. márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
a parducdiszcsik es a pakisztani diszcsik is nagyon tetszik!:) tarthatnám mindkettőt vagy csak az eggyikbol tarthatok ekkora aksiba?
2016. márc. 23. 20:47
 9/9 anonim ***** válasza:
mivel a párducsík nem sok vizet zavar, nem sokat látni őket, így jó szűrővel, heti 25-30% vízcserével szerintem mehet mind2 )
2016. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!